Královéhradecký kraj: Do nového školního roku vyjedou autobusy podle upravených řádů

31.08.2018 15:32 | Zprávy

V termínu celostátních změn dochází 2. 9. 2018 také k úpravám jízdních řádů autobusových spojů objednávaných Královéhradeckým krajem. Hlavní úpravy se týkají spojení Hradce Králové s Náchodem. Úpravy se týkají také Jaroměřska, Jičínska, Rychnovska nebo Trutnovska.

Královéhradecký kraj: Do nového školního roku vyjedou autobusy podle upravených řádů
Foto: Královéhradecký kraj
Popisek: Královéhradecký kraj, logo.

„Ke změnám přistupujeme vždy až po vyhodnocení efektivity jednotlivých spojů a zohledňujeme i připomínky místních samospráv a samotných cestujících. Příkladem toho je zavedení nové zastávky u Geriatrického centra v Týništi nad Orlicí, kde budou nově zastavovat všechny spoje. Kvůli tomu pochopitelně dochází k drobným minutovým úpravám časových poloh a jízdních dob. Jinými úpravami zase zlepšíme dostupnost Lázní Velichovky,“ říká ke změnám první náměstek hejtmana Martin Červíček odpovědný za oblast dopravy a silničního hospodářství.

JIČÍNSKO

Na lince IREDO 504 budou zrušeny spoje v 8:35 z Jičína a v 10:35 z Hradce Králové. Tyto spoje budou nahrazeny spoji linky 540370 v 7:35 z Liberce přes Jičín (8:30) do Hradce Králové a v 10:35 z Hradce Králové přes Jičín do Liberce.

Na lince IREDO 505 bude spoj ve 14:35 z Jičína prodloužen do Mladé Boleslavi, zpět pojede v 15:30 z Mladé Boleslavi přímo do Jičína.

HRADECKO

Na lince IREDO 108 budou spoje z Hradce Králové v 7:15 a v 17:30 prodlouženy z Máslojed do Hořiněvsi na zastávku Hořiněves, hospoda u Šáfrů. Z této zastávky budou nově odjíždět spoje do Hradce Králové ve 4:39 a v 8:14.

Začínat a končit v zastávce Hořiněves, hospoda u Šáfrů budou také spoje linky IREDO 315 v 18:03 z Hořiněvsi do Jaroměře a ve 4:25 z Habřiny do Hořiněvsi.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: Tisková zpráva

Bc. Tomáš Kubín byl položen dotaz

Proč EU nezačne u sebe?

Vám přijde v pořádku, že prosazuje zákaz spalovacích motorů, aktuálně chce, aby velké firmy používaly jen elektroauta, mimochodem otázkou je, co je podle EU velká firma?, ale to, že politici létají z Bruselu do Štrasburku, to EU nevadí? Neznečišťují letadla snad životní prostředí mnohem víc? A k čem...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

46. týden na trhu pohonných hmot ČMKB

11:10 46. týden na trhu pohonných hmot ČMKB

Denní kontrakty motorové nafty na trhu pohonných hmot ČMKB se ve 46. týdnu obchodovaly za průměrnou …