Královéhradecký kraj: Likvidace bývalých skladů topných olejů v novobydžovské nemocnici

28.02.2023 17:05 | Tisková zpráva

Královéhradecký kraj nechává odborně odstranit bývalé zásobníky lehkých topných olejů a znečištěnou zeminu v areálu nemocnice v Novém Bydžově. Objekty nahradí ornice a zeleň. Akce vyjde na 10 milionů korun a potrvá maximálně půl roku.

Královéhradecký kraj: Likvidace bývalých skladů topných olejů v novobydžovské nemocnici
Foto: Královéhradecký kraj
Popisek: Královéhradecký kraj, logo.

„Zajistili jsme likvidaci bývalých objektů s lehkými topnými oleji v areálu novobydžovské nemocnice. Jsou dlouhodobě nevyužívané a pochopitelně kontaminované. Obnova už není v tuto chvíli na místě, protože nemocnice využívá vytápění plynem,“ vysvětlil první náměstek hejtmana odpovědný za investice Pavel Bulíček.

Aktuálně v areálu nemocnice probíhá předávání znečištěného stavebního materiálu, zeminy i vody z nádrže k odbornému odstranění. Je zapotřebí vytěžit zhruba 700 kubických metrů zeminy, což odpovídá přibližně sedmi plným nákladním vozům. Podle odborného odhadu je až 80 % této zeminy silně znečištěno. Nekontaminovaný beton se po rozdrcení využije při zasypávání výkopů.

„Veškeré práce na likvidaci nebezpečných staveb i zeminy probíhají za přísných opatření tak, aby nedošlo ke znečištění podzemní vody. V případě potřeby je na místě připravená pohotovostní dekontaminační stanice pro čištění vod znečištěných ropnými látkami. Po sanaci všech ekologických zátěží a zasypání výkopů bude místo zatravněno,“ upřesnil náměstek Bulíček.

Celá akce vyjde na 10 milionů korun, které hradí Královéhradecký kraj. Nemocnice se díky tomu zbaví všech zbytečných objektů bývalého skladu topných olejů, to znamená kiosku na jejich stáčení, stání nadzemních nádrží, trativodů, jímek včetně lapolu (čističe odpadních vod od olejů), podzemního veřejného osvětlení i příslušné kanalizace.

Nemocnice Nový Bydžov organizačně spadá pod Oblastní nemocnici Jičín.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

Mgr. Marek Novák, MBA byl položen dotaz

Jak zvednout naši ekonomiku?

Že nás válcuje Čína není novinka, ale co s tím, když EU hází podnikatelům, firmám atd. klacky pod nohy?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Jinde na netu:Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ministerstvo obrany uzavřelo s VTÚ rámcovou dohodu na dodávku mobilní dílenské techniky

16:08 Ministerstvo obrany uzavřelo s VTÚ rámcovou dohodu na dodávku mobilní dílenské techniky

Mobilní dílenská vozidla bude v příštích letech Armádě ČR dodávat státní podnik Vojenský technický ú…