Královéhradecký kraj: Memorandum stvrdí společnou snahu o záchranu betléma

15.03.2018 20:02 | Zprávy

Memorandum o spolupráci na záchraně Braunova Betléma podepíší 23. března zástupci místních samospráv, ředitelka Národního památkového ústavu, ředitel o. p. s. Revitalizace Kuks a hejtman Královéhradeckého kraje Jiří Štěpán na nedávno opraveném mostě, který spojuje obě části barokního areálu v Kuksu na Trutnovsku.

Královéhradecký kraj: Memorandum stvrdí společnou snahu o záchranu betléma
Foto: Královéhradecký kraj
Popisek: Královéhradecký kraj, logo.

„Naším cílem je zachránit toto výjimečné dílo budoucím generacím, současným návštěvníkům pak umožnit prohlídku v podmínkách, které odpovídají podmínkám 21. století. Podpis memoranda vyjadřuje společnou snahu všech účastníků vyřešit dnešní nevyhovující stav,“ říká hejtman Jiří Štěpán.

Prioritou projektu Revitalizace Braunova Betléma je restaurování soch a úprava nejbližšího okolí při zachování atmosféry celého prostoru. Předmětem jeho první etapy je zpracování odborné studie, která bude obsahovat základní situaci a také detaily plánovaných objektů. Přinese propočet nákladů a vymezí základní konstrukční materiály a postupy. Studie má být hotová letos v červnu a následně na ni navážou další stupně dokumentace a samotná projektová žádost.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Radek Koten byl položen dotaz

Lékaři

Já si lékařů vážím a nemají to snadné. Už samotné studium a ta zodpovědnost. Na druhou stranu dost jistě vlivem médií sledujeme případy, kdy došlo k nějakému pochybení na straně lékařů. Je tak na jejich nahrávání opravdu něco tak špatného a nepochopitelného? Já teda mám s lékaři dobrou zkušenost, al...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

VZP: Jednodušší cesta na mamografický screening

22:33 VZP: Jednodušší cesta na mamografický screening

Ženy od 45 let mají nárok na screeningové mamografické vyšetření jednou za dva roky.