Královéhradecký kraj: Na kulturu jsou připraveny dotace za 18 milionů korun

22. 10. 2018 20:34

Krajské zastupitelstvo dnes schválilo zveřejnění dotačních programů na kulturu pro příští rok s alokací 18 milionů korun. Žadatelé je mohou použít na provozování kulturních aktivit, obnovu památkového fondu nebo činnost muzeí a galerií.

Královéhradecký kraj: Na kulturu jsou připraveny dotace za 18 milionů korun
Foto: Královéhradecký kraj
Popisek: Královéhradecký kraj, logo.

„Prostředky na kulturu navyšujeme proti předchozímu období o celých sedm milionů korun,“ zdůrazňuje náměstkyně hejtmana Martina Berdychová a dodává: „Z kulturních aktivit hodláme podpořit především akce regionálního, republikového a mezinárodního významu, které mají tradici. Šanci však mají i méně známé projekty. Z dotací na obnovu památkového fondu je v rámci celé ČR ojedinělá podpora obnovy varhan.“

Na podporu kulturních aktivit je vyčleněno pět milionů korun.

„Schválili jsme také program na podporu krajem nezřizovaných muzeí a galerií. Jedná se o nový dotační program, z kterého bude možné podpořit například nové vybavení muzejních a galerijních prostor, multimediální techniku nebo restaurátorské práce. Chceme tím zlepšit péči o kulturní dědictví v našem kraji,“ říká hejtman Jiří Štěpán. Pro tento účel je připraven jeden milion korun.

Celkem 12 milionů korun je připraveno na obnovu památkového fondu. Z nich bude možné hradit stavební obnovu památkového fondu, restaurátorské práce, obnovu historických varhan, odborné průzkumy, ale také obnovu staveb neprohlášených za památku ale nacházejících se v památkových rezervacích nebo zónách. V takovém případě lze podpořit obnovu střechy a dále obnovu pláště nebo výměny oken směrem do veřejných prostranství.

O dotaci bude možné žádat od letošního 10. prosince do 14. ledna. 2019.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Zoo Ústí nad Labem: Ohlédnutí za loňským rokem

22:16 Zoo Ústí nad Labem: Ohlédnutí za loňským rokem

I když je rok 2018 již téměř zapomenut a učíme se psát nové datum s devítkou na konci, určitě stojí …