Královéhradecký kraj: Nový domov v Plotištích už čeká na deset klientů

24.11.2015 20:53 | Zprávy

V Plotištích nad Labem se v rámci projektu Transformace Barevných domků Hajnice otevřelo nové chráněné bydlení. Ve zrekonstruovaném objektu najde domov deset klientů, kteří se sem přestěhují už v průběhu prosince. Znamená to pro ně významný posun k samostatnosti.

Královéhradecký kraj: Nový domov v Plotištích už čeká na deset klientů
Foto: Královéhradecký kraj
Popisek: Královéhradecký kraj, logo.

„Nové domácnosti pro handicapované vznikají v rámci transformace v různých částech kraje. Díky nim mají uživatelé sociálních služeb možnost žít v maximální možné míře život srovnatelný s životem vrstevníků a učí se samostatnosti. Tento trend Královéhradecký kraj podporuje dlouhodobě,“ uvedl Josef Lukášek, radní pro sociální oblast.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Práce autora se řídí redakčními zásadami ParlamentníListy.cz.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Přidejte si obsahový box PL do svých oblíbených zdrojů na Hlavní stránce Seznam.cz. Děkujeme.

Denis​ Doksanský byl položen dotaz

Vojáci

Proč jsou podle vás pro ČR větším rizikem bývalý ukrajinští vojáci než jiní Ukrajinci? Nebo jak jste to myslel, že je třeba je prověřovat? Podle mě by se měli prověřovat všichni, ale nechápu tu vaši narážku na vojáky.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Přechod na letní čas ovlivní třináct dálkových vlaků Českých drah

7:23 Přechod na letní čas ovlivní třináct dálkových vlaků Českých drah

V noci ze soboty 28. na neděli 29. března začne platit letní čas a hodinové ručičky se ve dvě ráno p…