Královéhradecký kraj: Rekonstruované dílny zajistí moderní prostředí pro výuku

17.09.2022 20:15 | Tisková zpráva

Školní dílny SOŠ a SOU Vocelova v uplynulých dvou letech prošly výraznou modernizací. Královéhradecký kraj prostřednictvím čtyř projektů ve spolupráci s vedením školy zateplil celou budovu, rekonstrukcí prošly šatny, sociální zařízení, elektroinstalace i rozvody vody.

Královéhradecký kraj: Rekonstruované dílny zajistí moderní prostředí pro výuku
Foto: Královéhradecký kraj
Popisek: Královéhradecký kraj, logo.

Náklady na stavební práce a vybavení vyšly téměř na 24 milionů korun. Pro žáky oboru instalatér se také otevřela nová dílna, kterou svými výukovými panely pro praktickou výuku vybavila firma Grohe.

„Nejdražší položkou modernizace bylo zateplení stěn i střechy dílen a kompletní výměna oken, kdy náklady přesáhly 14 milionů korun. Také se zde instalovaly rekuperační jednotky, které v učebnách zajišťují nucené větrání se zpětným získáváním tepla. Díky zateplení se výrazně sníží provozní náklady dílen. Investici kraj financoval se zapojením šestimilionové dotace z Operačního programu Životního prostředí,“ uvedl první náměstek hejtmana Pavel Bulíček odpovědný za oblast krajských investic. Administraci projektu zajistilo Centru investic, rozvoje a inovací (CIRI).

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Denis​ Doksanský byl položen dotaz

SMS

Není bezpředmětné, komu byli SMS poslány, když je jasné, že byli směřovány prezidentovi? Proč je neposlal Macinka přímo jemu nevím, spíš otázka na něj. Ale podle vás je jejich obsah v pořádku? A celkově podle vás takto má komunikovat státník?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Státní pozemkový úřad investoval v roce 2025 do krajiny více než 1,86 miliardy

13:21 Státní pozemkový úřad investoval v roce 2025 do krajiny více než 1,86 miliardy

Státní pozemkový úřad (SPÚ) dlouhodobě pokračuje v systematickém zlepšování stavu české krajiny.