Královéhradecký kraj: Rok 2023 byl pro technické služby ve znamení inovací a nových projektů

16.04.2024 19:02 | Tisková zpráva

Komunikace s širší veřejností, digitální mapy, interaktivní hřiště nebo aplikace pro hlášení drobných závad. To je jen výčet některých projektů zveřejněných ve výroční zprávě, které Technické služby Hradec Králové (TSHK) za 365 dní minulého roku s celkem 389 miliony korun z příspěvků zvládly nebo s nimi pracovaly.

Královéhradecký kraj: Rok 2023 byl pro technické služby ve znamení inovací a nových projektů
Foto: Královéhradecký kraj
Popisek: Královéhradecký kraj, logo.

„Výraznou změnou byl pro nás za uplynulý rok nový komunikační koncept s širší veřejností. Aktivně jsme začali komunikovat na našich sociálních sítích a webových stránkách, protože jsme chtěli více rozšířit povědomí o naší práci, ale i dále transparentně komunikovat s obyvateli a komisemi místní samosprávy,“ uvádí ředitel Technických služeb Hradec Králové Tomáš Pospíšil. Do moderního prostředí zapojily TSHK také většinu městských hřbitovů, které se na Dušičky dočkaly digitálních map. Nově tak mají lidé jednodušší přístup k informacím o hrobovém místě a platnosti nájemní smlouvy.

„Povedlo se nám prosadit také více finančních prostředků na dětská hřiště, u kterých chceme nadále rozšiřovat jejich komfort. Minulé léto jsme je doplnili o prvky pro handicapované, opravili velké množství herních ploch a spustili jako první v celých východních Čechách interaktivní hřiště, které máme na Moravském Předměstí,“ komentuje další inovace náměstek primátorky pro IT, digitalizaci a Technické služby Hradec Králové Pavel Vrbický.

Novinkou se pro TSHK stala taktéž nově spuštěná aplikace Munipolis. „Prostřednictvím aplikace se do dnešního dne ve městě vyřešilo více než tisíc nejrůznějších podnětů. Nejčastěji je řeší právě technické služby, kterým chodí hlášení o drobných výmolech, poškozených lavičkách a dalších menších závadách. V aplikaci se uživatel dokonce dozví o důležitých akcích nebo o průběhu blokového čištění,“ říká náměstek Vrbický.

Zvýšenou pozornost v průběhu roku věnovala střediska TSHK i městskému mobiliáři a dalším specifickým projektům. „Do hradeckých ulic jsme v létě umisťovali mlžné brány, v zimě jsme prováděli údržbu umělého kluziště. Opravili jsme navíc další křížky a pomníky. Mezi naše činnosti jsme díky podpoře města zařadili také úpravu kontejnerových stání,“ vyzdvihuje ředitel Pospíšil. Značným objemem a důležitou prací byly rovněž činnosti, které Hradečané považují za samozřejmé. Jednalo se zejména o údržbu komunikací, veřejného osvětlení, městské zeleně, čištění veřejných prostranství a správu školských a sportovních zařízení.

Více informací k projektům a shrnutí roku 2023 jsou zveřejněné na webových stránkách technických služeb ve výroční zprávě ZDE.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

Mgr. Bc. Vít Rakušan byl položen dotaz

střelba na FF

Dobrý den, kdy bude ukončeno vyšetřování střelby na FF? Netrvá vyšetřování nějak dlouho? A druhá věc, co mě zajímá je, zda stát nějak odškodnil nebo odškodní rodiny obětí? Já netvrdím, že za to stát může, ale je to to nejmenší, co můžete udělat.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Policie ČR: Rallye Rejvíz 2024

22:04 Policie ČR: Rallye Rejvíz 2024

Trénovali to, co se skutečně stalo.