Královéhradecký kraj: Tři školská zařízení na Trutnovsku prošla rekonstrukcí za více než 36 milionů korun

08.04.2022 14:21 | Tisková zpráva

Královéhradecký kraj vynaložil přes 36 milionů korun na snížení energetické náročnosti třech budov školských zařízení na Trutnovsku. Rekonstrukcí prošla provozní budova trutnovského gymnázia, objekt Střední průmyslové školy Trutnov a budova Speciální základní školy Augustina Bartoše v Úpici.

Královéhradecký kraj: Tři školská zařízení na Trutnovsku prošla rekonstrukcí za více než 36 milionů korun
Foto: Královéhradecký kraj
Popisek: Královéhradecký kraj, logo.

„Královéhradecký kraj se rekonstrukcemi budov vedoucích k nižším nákladům za energie věnuje dlouhodobě. Zásluhou těchto projektů dochází ke snížení nákladů na provoz v jednotlivých budovách a zároveň se tím přispívá ke zkvalitnění podmínek pro pedagogy i žáky. Od roku 2020 až dosud se včetně těchto projektů dokončilo v oblasti školství celkem šest investic za více jak 78,6 milionu korun. 

Anketa

Který z jmenovaných šéfů vlád je nejlepší?

1%
0%
3%
95%
hlasovalo: 55258 lidí
Velké poděkování patří celému týmu oddělení projektového řízení Centra investic, rozvoje a inovací pod vedením Lenky Bacovské, který zásadně přispěl k úspěšné realizaci těchto projektů,“ řekl první náměstek hejtmana Pavel Bulíček, do jehož gesce spadá oblast investic.

V rámci dvouetapové rekonstrukce provozní budovy trutnovského gymnázia došlo k výměně výplní otvorů, vstupních dveří, oken, osvětlení a zateplení půdních prostor. Náklady tohoto projektu přesáhly 24 milionů korun, přičemž k jejich financování došlo z prostředků Fondu rozvoje a reprodukce Královéhradeckého kraje a dotace z Fondu soudržnosti Operačního programu Životní prostředí (OPŽP).

Objekt trutnovské průmyslovky v Horské ulici rekonstrukcí získal kromě rekuperačních jednotek také nové vzduchotechnické rozvody. Náklady vyšly na více jak 5,1 milionu korun. I u tohoto projektu se podařilo získat dotaci z OPŽP.

Zlepšení podmínek pro výuku i snížení provozních nákladů přinesla rekonstrukce školského zařízení v Úpici. Budova Speciální základní školy Augustina Bartoše prošla výměnou oken, zateplením celého objektu a instalaci rekuperačních jednotek, které v učebnách zajišťují nucené větrání se zpětným získáváním tepla. Na financování nákladů za více jak 6,8 milionu korun se kromě finančních prostředků Královéhradeckého kraje podílela také dotace z OPŽP.

„V oblasti školství máme pro letošní rok připravené další dva podobné projekty. Jedná se o zateplení cukrářských dílen Střední školy gastronomie a služeb Nová Paka a ke snížení energetické náročnosti dojde také u budovy Gymnázia, Střední odborné školy a Vyšší odborné školy Nový Bydžov. Celkové náklady těchto projektů dosahují téměř 44 milionů korun. Na jejich financování chceme využít dotační prostředky z Národního plánu obnovy,“ uvedl náměstek hejtmana pro oblast školství Arnošt Štěpánek.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

Mgr. Jana Černochová byl položen dotaz

Snažíte se jako ministryně zprostředkovat mír nebo to považujete za nereálné?

Paní ministryně, snažíte se nebo budete se snažit mezi Ruskem a Ukrajinou iniciovat mírová jednání? Přijde mi, že tu probíhá jen válka ve zbrojení, což se obávám, že nemůže skončit dobře. Co když Putin fakt použije jaderné zbraně? Vždyť on už několikrát ukázal, že je šílenec!

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Celní správa: Rumun důsledné celníky neoklamal

21:23 Celní správa: Rumun důsledné celníky neoklamal

Důkladně ukrytý kontraband cigaret odhalili pracovníci Celního úřadu pro Kraj Vysočina v chladícím d…