Královéhradecký kraj: Zrušení tendru na modernizaci náchodské nemocnice bylo v souladu se zákonem

18.05.2016 18:36

Kraj zrušil tendr na modernizaci Oblastní nemocnice Náchod v souladu se zákonem. Takový je verdikt Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže, který zrušení miliardové veřejné zakázky zkoumal na návrh jedné stavební firmy. Kraj tak může vypsat novou zakázku, jejíž odůvodnění budou schvalovat krajští zastupitelé na mimořádném jednání v pondělí 23. května 2016.

Královéhradecký kraj: Zrušení tendru na modernizaci náchodské nemocnice bylo v souladu se zákonem
Foto: Královéhradecký kraj
Popisek: Královéhradecký kraj, logo.
reklama

Antimonopolní úřad přezkoumal případ ve všech souvislostech a po zhodnocení podkladů rozhodl o zamítnutí návrhu, který se týkal zákonnosti zrušení zadávacího řízení, a podle kterého bylo zrušení tendru nedostatečné odůvodněné. „Úřad se ztotožnil se zjištěními, že soupis stavebních prací, dodávek a služeb, jenž byl součástí zadávací dokumentace, obsahoval nejasnosti, které způsobovaly jeho rozpor s právními předpisy. Úřad dokonce uvádí, že není sporu o tom, že soupis stavebních prací obsahuje rozpor s příslušnou prováděcí vyhláškou,“ řekl radní pro oblast investic Josef Dvořák k rozhodnutí ÚOHS. Rozhodnutí úřadu by mělo nabýt právní moci 31. května.

Čekání na rozhodnutí antimonopolního úřadu, zda bylo zrušení tendru zákonné, bylo hlavním důvodem, proč dosud kraj nevyhlásil tendr na přestavbu náchodské nemocnice znovu. „Nyní nám už ve vypsání nové zakázky nic nebrání. V pondělí 23. května 2016 se sejde mimořádně krajské zastupitelstvo, kterému předložíme návrh na schválení odůvodnění této zakázky. Poté může vyhlásit veřejnou zakázku rada kraje, která tak učiní bez zbytečných průtahů. Tendr by se tak měl rozběhnout nejpozději do konce května,“ doplnil radní Dvořák.

Mimořádné jednání krajského zastupitelstva se uskuteční 23. 5. 2016 od 10 hodin v sále zastupitelstva na Krajském úřadu.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

České dráhy: Muzeum v Lužné znovu otevře brány návštěvníkům, a to v novém

9:15 České dráhy: Muzeum v Lužné znovu otevře brány návštěvníkům, a to v novém

V sobotu 15. května znovu otevře železniční muzeum Českých drah v Lužné u Rakovníka. Na návštěvníky …