„Lázeňství, jakožto specifický druh cestovního ruchu, má zejména pro menší města a obce velký význam z hlediska zaměstnanosti. Nejde jen o samotné lázeňské komplexy, protože hosté pochopitelně vyhledávají cukrárny, kavárny, obchody se suvenýry nebo kulturní zařízení všeho druhu,“ upozorňuje hejtman Jiří Štěpán.
O obnovu lázeňství v Náchodě usiluje město již několik let. Krajská dotace mu letos pomůže se zajištěním projektové dokumentace na parkovací stání a rekonstrukci komunikace v ulici U Zbrojnice, nákupem softwaru pro úpravu minerální vody a organizací slavnostního otevření lázeňské sezony.
„Úsilí náchodské radnice o obnovu lázeňské tradice je významné pro celé město i široké okolí. Sousední partnerské město Kudowa-Zdrój využívá stejné přírodní zdroje a lázeňstvím doslova žije. Chceme proto městu pomoci s vybudováním důstojného zázemí pro budoucí lázeňské hosty i další návštěvníky,“ říká radní Pavel Hečko odpovědný za oblast regionálního rozvoje, dotací a cestovního ruchu.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Článek obsahuje štítky
kraj Královéhradecký , Náchod , Janské Lázně , Lázně Bělohrad , Štěpán Jiří
autor: Tisková zpráva
Záhada daru
Zabývá se někdo otázkou, proč, když někdo chce darovat peníze státu, tak jde zrovna za ministrem spravedlnosti a ne třeba za ministrem financí nebo premiérem? A jak je možné, že se dary neprověřují a neschvaluje je minimálně celá vláda? Mně to celé zavání korupcí. Jak to vidíte vy? A ještě k tomu pů...
Další články z rubriky

22:03 MZV: Převzetí části pozůstalosti po Janu Masarykovi
Jan Lipavský převezme ve čtvrtek část pozůstalosti po československém ministru zahraničí Janu Masary…