Královéhradecký kraj poslal do Užhorodu další náklad s humanitární pomocí

10.08.2022 20:39 | Tisková zpráva

Hejtmanství Královéhradeckého kraje prostřednictvím svého zdravotnického holdingu vypravilo 9. srpna do Zakarpatské oblasti 27 palet zdravotnického materiálu o hmotnosti sedmi tun v celkové hodnotě 1,2 milionu korun.

Královéhradecký kraj poslal do Užhorodu další náklad s humanitární pomocí
Foto: Královéhradecký kraj
Popisek: Královéhradecký kraj, logo.

Kamion s humanitární pomocí pravděpodobně dorazí na místo určení v ukrajinském Užhorodě zítra večer. Jde o čtvrtou zásilku humanitární pomoci, kterou kraj posílá do své partnerské oblasti.

Anketa

Mají Babišovi odpůrci právo narušovat pokřiky či silnější formou jeho mítinky?

6%
92%
hlasovalo: 36950 lidí

„Do partnerské oblasti Zakarpatské Ukrajiny posíláme především zdravotnický materiál, který je aktuálně nejvíce potřeba, zejména pro první pomoc a ošetření zraněných. O konkrétní pomoci jsme jednali v polovině července se zástupci partnerského regionu, a tak reagujeme na jejich specifické požadavky,“ řekl hejtman Královéhradeckého kraje Martin Červíček.

Zdravotnický materiál v hodnotě 1,2 milionu korun je uložený na 27 paletách o hmotnosti sedmi tun a zásilka obsahuje například různé druhy obinadel, injekční stříkačky a jehly, komprese, tampony a další zdravotnické vybavení. Jde celkem o 205 položek spotřebního zdravotnického zboží. Pořízení výše zmíněných zdravotnických komodit realizoval zdravotnický holding centrálním nákupem prostřednictvím své dceřiné společnosti CZZ, s. r. o., dopravu z centrálního skladu a financování humanitárního nákladu zajišťuje Královéhradecký kraj.

Kraj již první humanitární pomoc poslal do Zakarpatské oblasti na začátku března, tehdy šlo o zdravotnický materiál v hodnotě téměř 1,5 milionu korun. Začátkem května odjel do Zakarpatí kamion s nákladem 14 elektrocentrál, 25 praček, 25 mikrovlnných trub a 25 rychlovarných konvic v celkové hodnotě přes 500 tisíc korun a v červnu kraj nakoupil za 700 tisíc korun trvanlivé potraviny, které také zamířily na válkou postiženou Ukrajinu.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

Ukrajina (válka na Ukrajině)

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Stručné informace týkající se tohoto konfliktu aktualizované ČTK několikrát do hodiny naleznete na této stránce. Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

autor: Tisková zpráva

Andrej Babiš byl položen dotaz

VY

Je dobré, že jste si uvědomil, že nemáte na to, být prezident, ale prý zas chcete být premiér. A co takhle skončit? Proč nechcete z politiky odejít, byť jak sám říkáte, Vaše žena a rodina by to ocenili? A určitě ne jen oni.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Správa železnic: Památkově chráněné letní čekárně v Roztokách se vrátila původní podoba

14:59 Správa železnic: Památkově chráněné letní čekárně v Roztokách se vrátila původní podoba

Správa železnic dokončila rekonstrukční práce ve stanici Roztoky u Prahy. Zatímco kolejiště disponuj…