Královéhradecký kraj rozdělí dotace na životní prostředí

23.06.2016 10:12

Poskytnutí dotací pro oblast životního prostředí a zemědělství schválilo krajské zastupitelstvo. Přijato bylo celkem 169 žádostí o dotaci s celkovým požadavkem přes 15 milionů korun. Kraj na úspěšné projekty poskytne necelých sedm milionů korun. Podporována jsou protipovodňová opatření, nakládání s odpady nebo třeba obnova návesních rybníčků.

Královéhradecký kraj rozdělí dotace na životní prostředí
Foto: Královéhradecký kraj
Popisek: Královéhradecký kraj, logo.

„Původně bylo v osmi dotačních programech pro oblast životního prostředí a zemědělství alokováno zhruba pět a půl milionu korun. Díky nedočerpaným dotacím z loňského roku jsme tuto podporu zvýšili na téměř sedm milionů korun,“ říká náměstek hejtmana Otakar Ruml, který je odpovědný za oblast dotací.

Nejvíce peněz jde na podporu nakládání s odpady a environmentální osvětu. „Podporujeme především separaci odpadu, tedy nákup kontejnerů a kompostérů nebo úpravu míst určených k sběru tříděného odpadu a modernizaci sběrných dvorů. V oblasti environmentální osvěty jde krajská podpora například školám, ochranářským organizacím, ale i obcím nebo městským lesům,“ doplňuje krajský radní pro oblast životního prostředí Jan Tippner.

Královéhradecký kraj poskytuje dotace pro oblast životního prostředí v celkem osmi oblastech. Kromě zmiňovaných dvou se jedná o protipovodňovou ochranu, obnovu a technické zajištění stávajících návesních rybníčků, ochranu přírody a krajiny, propagaci životního prostředí a zemědělství, včelařství a podporu prodeje ze dvora. Finance tak jdou například na provoz záchranných stanic pro živočichy, opravu říčního břehu, obnovu šesti vodních nádrží, rozšiřování včelstev a pořizování nových úlů nebo podporu prodeje regionálních potravin „ze dvora“.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

Ing. Marian Jurečka byl položen dotaz

To máte podloženo čím?

,,Firmy u nás stále poptávají násobně více lidí než chtějí propustit a to plánují i do budoucna." Podle všeho totiž fimy krachují nebo sou činnost přesouvají jinam, kde mají lepší podmínky - třeba v Německu, kde je levnjěší energie.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Celní správa: Z potravin zelená energie

22:16 Celní správa: Z potravin zelená energie

Pardubičtí celníci zajišťovali přímý dohled nad likvidací potravin. Téměř 7 tun mražených výrobků vč…