Královéhradecký kraj rozdělí dotace na životní prostředí

23.06.2016 10:12

Poskytnutí dotací pro oblast životního prostředí a zemědělství schválilo krajské zastupitelstvo. Přijato bylo celkem 169 žádostí o dotaci s celkovým požadavkem přes 15 milionů korun. Kraj na úspěšné projekty poskytne necelých sedm milionů korun. Podporována jsou protipovodňová opatření, nakládání s odpady nebo třeba obnova návesních rybníčků.

Královéhradecký kraj rozdělí dotace na životní prostředí
Foto: Královéhradecký kraj
Popisek: Královéhradecký kraj, logo.

„Původně bylo v osmi dotačních programech pro oblast životního prostředí a zemědělství alokováno zhruba pět a půl milionu korun. Díky nedočerpaným dotacím z loňského roku jsme tuto podporu zvýšili na téměř sedm milionů korun,“ říká náměstek hejtmana Otakar Ruml, který je odpovědný za oblast dotací.

Nejvíce peněz jde na podporu nakládání s odpady a environmentální osvětu. „Podporujeme především separaci odpadu, tedy nákup kontejnerů a kompostérů nebo úpravu míst určených k sběru tříděného odpadu a modernizaci sběrných dvorů. V oblasti environmentální osvěty jde krajská podpora například školám, ochranářským organizacím, ale i obcím nebo městským lesům,“ doplňuje krajský radní pro oblast životního prostředí Jan Tippner.

Královéhradecký kraj poskytuje dotace pro oblast životního prostředí v celkem osmi oblastech. Kromě zmiňovaných dvou se jedná o protipovodňovou ochranu, obnovu a technické zajištění stávajících návesních rybníčků, ochranu přírody a krajiny, propagaci životního prostředí a zemědělství, včelařství a podporu prodeje ze dvora. Finance tak jdou například na provoz záchranných stanic pro živočichy, opravu říčního břehu, obnovu šesti vodních nádrží, rozšiřování včelstev a pořizování nových úlů nebo podporu prodeje regionálních potravin „ze dvora“.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Uměleckoprůmyslové muzeum: Hana Podolská, legenda české módy

22:29 Uměleckoprůmyslové muzeum: Hana Podolská, legenda české módy

Výstava v Uměleckoprůmyslovém museu připomene nejznámější a nejoblíbenější módní salon v meziválečné…