Královéhradecký kraj se zapojí do celostátního programu Obchůdek 2021+

11.09.2021 14:27 | Tisková zpráva

Královéhradecký kraj podal žádost do programu „Obchůdek 2021+“ za 3 miliony korun. Pokud se podaří dotaci získat, částka se rozdělí mezi provozovatele malých prodejen v obcích do tisíce obyvatel, nebo v obcích do třech tisíc obyvatel, jejichž místní část má do tisíce obyvatel a nachází se v ní maximálně jedna maloobchodní prodejna.

Královéhradecký kraj se zapojí do celostátního programu Obchůdek 2021+
Foto: Královéhradecký kraj
Popisek: Královéhradecký kraj, logo.

„Zachování prodejen v menších obcích je důležité pro udržení komfortu bydlení na venkově. Královéhradecký kraj podporuje zachování takových prodejen ve spolupráci s obcemi vlastním dotačním titulem již tři roky. O tento dotační program dlouhodobě evidujeme značný zájem. Od roku 2019 až dosud Královéhradecký kraj podpořil celkem 224 žádostí za 8,4 miliony korun. Nyní jsme uvítali možnost se zapojit do ministerského programu, který nám umožní pro rok 2021 podpořit další provozovatele venkovských prodejen,“ uvedl radní pro oblast regionálního rozvoje, grantů a dotací Adam Valenta.

Žádosti o finanční podporu až do výše 50 tisíc korun budou podávat provozovatelé prodejen v rámci speciálního krajského dotačního programu během listopadu letošního roku.

Mezi uznatelné výdaje pro dotaci lze zařadit veškeré finanční prostředky vynaložené na zaměstnance podílejícího se na chodu prodejny. Dále se započítávají náklady na pronájem prodejny či skladu, vytápění, osvětlení a služby související s chodem prodejny. Do dotace lze zahrnout také výdaje spojené s telekomunikačními službami a připojením k internetu či obsluhou bezhotovostních plateb. Uznatelné výdaje musí být vynaloženy v roce 2021, od ledna do konce října. Dotace budou propláceny na základě předložených dokladů, jejichž výčet bude specifikován ve výzvě.

Podrobnější informace budou od 13. září 2021 k dispozici na dotačním portálu Královéhradeckého kraje.

reklama

autor: Tisková zpráva

nálepkování

Čemu pozitivnímu podle vás přispívá to věčné nálepkování? Vaše vláda a Vy nevyjímaje, dost často nálepkuje demostranty. Proč? Co tím získáváte?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Zoo Plzeň: Lvíčata opustila porodní box

22:02 Zoo Plzeň: Lvíčata opustila porodní box

Samice lva berberského, původem ze Zoo Hannover, přivedla 9. srpna na svět další mláďata; 1 samce a …