Královéhradecký kraj spolupracuje na rozvoji lokality u vodní nádrže Rozkoš

25.02.2019 15:13

Nad společným tématem vodního díla Rozkoš se sešli krajský radní Karel Klíma a zástupci Povodí Labe v čele s ředitelem závodu v Jablonci nad Nisou Bohumírem Pleskačem. Cílem jednání byla vzájemná koordinace postupů při naplňování vodohospodářských zájmů v lokalitě vodního díla Rozkoš.

Královéhradecký kraj spolupracuje na rozvoji lokality u vodní nádrže Rozkoš
Foto: Královéhradecký kraj
Popisek: Královéhradecký kraj, logo.

Kraj chce zlepšit kvalitu vody v Rozkoši

„Vodní nádrž Rozkoš je největším vodním dílem na území Královéhradeckého kraje. Kraj je dnes jediným subjektem, který může splnit koordinační roli různých i protichůdných zájmů v této lokalitě. Z vodního díla nelze jen těžit prospěch. Je potřeba zajistit také jeho patřičnou ochranu,“ řekl radní pro oblast vodního hospodářství, životního prostředí a zemědělství Karel Klíma.

Krajské zastupitelstvo schválilo celkovou koncepci odkanalizování levého břehu nádrže. Jsou připravené i formy finanční podpory pro dotčené obce, které by při ochraně vodního díla mohly být investičně znevýhodněny.

Povodí Labe naproti tomu intenzivně usiluje o snížení nánosů v severní části nádrže.

„Zájem o rekreační využití stále roste, ale bez zajištění podmínek pro správné fungování vodohospodářské funkce vodního díla by stamiliony na turistickou infrastrukturu mohly ztratit smysl. Další schůzku připravíme na duben v širším formátu včetně dotčených obcí,“ dodal radní Klíma.

Stavba vodní nádrže začala v roce 1951 a k jejímu dokončení došlo v roce 1969. Díky rozloze přes tisíc hektarů je osmou největší přehradou v České republice, která pojme přes 76 milionů kubických metrů vody. Kromě protipovodňové ochrany slouží například jako rekreační místo. Na své si zde přijdou také vyznavači vodních sportů či chovu ryb.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

NPÚ: Zámek Jezeří má šanci získat podporu z evropského programu

19:44 NPÚ: Zámek Jezeří má šanci získat podporu z evropského programu

Státní zámek Jezeří se dostal na seznam čtrnácti ohrožených evropských památek, který každoročně zve…