Královéhradecký kraj staví v Nové Pace sportovní halu za 105 milionů, hotovo bude v roce 2025

03.09.2023 7:14 | Tisková zpráva

Královéhradecký kraj zahájil stavbu nové tělocvičny u gymnázia v Nové Pace. Cena stavebních prací, které potrvají zhruba 17 měsíců, je 105 milionů korun včetně DPH. Návrh na novou sportovní halu vzešel z vůbec první architektonické soutěže, kterou kraj vyhlásil v říjnu 2019.

Královéhradecký kraj staví v Nové Pace sportovní halu za 105 milionů, hotovo bude v roce 2025
Foto: Královéhradecký kraj
Popisek: Královéhradecký kraj, logo.

„Moderní a multifunkční sportovní halu stavíme na pozemku novopackého gymnázia a střední odborné školy a provozně ji se školou propojíme. Všechny přístupy do tělocvičny budou bezbariérové a umožní tak přístup i osobám se zdravotním postižením. Střechu haly pokryjeme takzvanou extenzivní zelení, což je v podstatě plošná zeleň v malé ploše substrátu, která se oproti intenzivní zelené střeše liší tloušťkou vegetační vrstvy. Tím bude zatížení nosné konstrukce daleko nižší. Přebytek dešťových vod svedeme do retenční nádrže s využitím například pro zalévání,“ sdělil první náměstek hejtmana Pavel Bulíček odpovědný za krajské investice.

Celou částku investičního projektu s názvem Sportovní hala pro tělesnou výchovu – Nová Paka, a to 105 milionů korun včetně DPH, hradí Královéhradecký kraj ze svého rozpočtu. Stavební práce, jejichž součástí je také oprava stávající kanalizace v areálu školy, skončí v lednu 2025.

„Novopackou halu vybavíme moderními prvky pro širokou škálu sportů, například horolezeckou stěnou, posilovnou a zázemím v podobě nářaďoven, šaten s umývárnami a toaletami a výtahem. Diváky potěší i hlediště ke sledování soutěží či závodů. Těší mě, že touto investicí zajistíme kvalitní sportovní zázemí nejen pro výuku tělesné výchovy tří novopackých škol, ale i pro provozování různých sportovních aktivit místních spolků i veřejnosti. Pro Novou Paku bude hala velkým přínosem a přispěje k rozvoji sportu nejen ve městě, ale i v blízkém okolí,“ doplnil náměstek pro školství a sport Arnošt Štěpánek.

Návrh na projekt sportovní haly v Nové Pace vzešel z vůbec první architektonické soutěže, kterou Královéhradecký kraj vyhlásil v říjnu 2019. Nejúspěšnějším se stal návrh ateliéru studený architekti, s. r. o., ze Slovenské republiky, jehož tým posléze ve spolupráci s brněnskou firmou INTERPLAN-CZ, s. r. o., zpracoval projektovou dokumentaci. O stavební práce se postará firma VALC, s. r. o.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

Ing. Vojtěch Munzar byl položen dotaz

pojištění

Nemyslíte, že by podnikatelům více než odložení plateb sociálního pojištění pomohlo, kdybyste zálohy tak rapidně nezvedli? Jak na takové navýšení ODS vůbec mohla přistoupit? Protože co si budeme povídat dříve nebo později ty zálohy budu stejně muset zaplatit, takže ta vaše pomoc je dost vratkavá, ne...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Jinde na netu:Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Český statistický úřad: Meziroční pokles cen zemědělských výrobců zpomalil

10:17 Český statistický úřad: Meziroční pokles cen zemědělských výrobců zpomalil

Meziměsíčně ceny zemědělských výrobců vzrostly o 1,9 % a meziročně byly nižší o 7,5 %. Ceny průmyslo…