Královéhradecký kraj vybavuje nové pavilony náchodské nemocnice

10.11.2020 12:39

Královéhradecký kraj nadále investuje do své největší nemocnice. V jejím areálu byla nedávno dokončena výstavba dvou nových pavilonů, která je největší investicí v historii kraje.

Královéhradecký kraj vybavuje nové pavilony náchodské nemocnice
Foto: Královéhradecký kraj
Popisek: Královéhradecký kraj, logo.
reklama

„Provedením stavebních prací modernizace Oblastní nemocnice Náchod zdaleka nekončí. Kraj nyní ve spolupráci s nemocnicí pořizuje vybavení pro jednotlivá oddělení. Díky těmto investicím vzniká v Náchodě moderní zdravotnické zařízení na úrovni 21. století,“ říká první náměstek hejtmana Pavel Bulíček, který je odpovědný za oblast inovací, investic a informační technologie.

Do náchodské porodnice kraj pořídí dvě elektricky polohovatelné porodní postele v hodnotě přes 850 tisíc korun bez DPH.

Novorozenecké oddělení kraj vybaví čtyřmi novorozeneckými vyhřívanými lůžky s integrovanou resuscitační jednotkou, šesti novorozeneckými vyhřívanými lůžky s fototerapií, vše včetně pasivních matrací, a dále dvěma lampami pro fototerapii (léčbu světlem). Za dodávku kraj zaplatí 3,85 milionu korun bez DPH.

Kraj také investuje do nákupu dvou bariatrických lůžek sloužících pro pacienty s nadváhou. Součástí nákupu jsou i matrace a dva noční stolky. Vysoutěžená hodnota tohoto vybavení je přes 1,12 milionu korun bez DPH.

Nákup vyšetřovacích lehátek vyjde na 363 tisíc korun bez DPH. Pro nové prostory nemocnice kraj pořídí osm pevných lehátek, 13 vyšetřovacích dvoudílných lehátek a jedno hydraulické lehátko používané při léčbě hybných poruch u novorozenců.

„U všech uvedených zakázek kraj vysoutěžil ještě poskytování pětiletého pozáručního servisu. Na rozdíl od samotného pořízení majetku si jej ale bude hradit sama náchodská nemocnice,“ dodává radní Václav Řehoř odpovědný za oblast dopravy a majetku.

Náchodská nemocnice je největším zdravotnickým zařízením zřizovaným Královéhradeckým krajem, které slouží spádové oblasti pro více než 200 tisíc obyvatel.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ředitelství vodních cest: Přístav ve Veselí nad Moravou přivítá veřejnost 29. května

14:28 Ředitelství vodních cest: Přístav ve Veselí nad Moravou přivítá veřejnost 29. května

Na novém vyhlídkovém mole v laguně Baťova kanálu byla podepsána smlouva mezi městem Veselí nad Morav…