Královéhradečtí celníci zajistili tisíce tablet léku zneužívaného k výrobě drog

17. 3. 2016 12:29

Tento týden celníci našli na Náchodsku v osobním vozidle 6 524 tablet léku CIRRUS. K nelegálnímu dovozu medikamentů se přihlásil jednapadesátiletý Čech podmíněně odsouzený za výrobu drog. Ze zajištěných léků by se dalo vyrobit více jak půl kilogramu pervitinu.

Královéhradečtí celníci zajistili tisíce tablet léku zneužívaného k výrobě drog
Foto: CS ČR
Popisek: Celní správa ČR, logo

Hlídka mobilního dohledu zastavila vytipované osobní vozidlo české imatrikulace, ve kterém cestovali dva muži ve věku jednapadesát a čtyřiatřicet let a osmadvacetiletá žena. Na obvyklou otázku celníka, zda dováží nějaké zboží, řidič odpověděl, že vezou pouze nákup potravin. Při důkladné kontrole automobilu celníci našli za sedadlem řidiče v plastové igelitové tašce a pytli celkem tři kartonové krabice s 466 krabičkami léků CIRRUS (obsah 120 mg pseudoefedrinu v jedné tabletě).

K nelegálnímu dovozu se přihlásil starší z mužů, který se celníkům přiznal, že byl podmíněně odsouzen za výrobu pervitinu. Výtečníka si převzali přivolaní policisté a ještě téhož dne skončil v policejní cele. Muž byl obviněn z trestného činu nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a jedy, a vzhledem k množství nedovolených látek, které u něj bylo zajištěno, mu hrozí trest odnětí svobody v délce trvání dvou až deseti let. Policisté zároveň podali podnět na jeho vzetí do vazby.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Jak se bude volit prezident v písecké nemocnici

22:27 Jak se bude volit prezident v písecké nemocnici

Ve dnech 12. a 13. 1. 2018 (případně pro II. kolo ve dnech 26. a 27. 1. 2018) proběhne volba prezide…