Křížovou cestu svatého Jáchyma v Lipové obnovily Lesy ČR

22.05.2018 13:42 | Zprávy

Historickou křížovou cestu v Lobendavě na vrchu Jáchym ve Šluknovském výběžku v Ústeckém kraji obnovily podle vzorů z historických pramenů Lesy České republiky. Podnik investoval jeden a půl milionu korun. V sobotu 26. května veřejně požehná cestě generální vikář litoměřické diecéze římskokatolické farnosti Lobendava Martin Davídek.

Křížovou cestu svatého Jáchyma v Lipové obnovily Lesy ČR
Foto: lesycr.cz
Popisek: Lesy ČR - logo

Obnova křížové cesty začala v srpnu 2016. „Kromě třinácti kamenných zastavení jsme rekonstruovali také kapli,“ uvedl Zdeněk Růžek, ředitel krajského ředitelství Lesů ČR v Teplicích.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

JUDr. Jindřich Rajchl byl položen dotaz

Covid

Proč by podle vás kdokoliv uměle vyvinul virus a šířil ho, jako třeba covid? Co a kdo tím něco získal? Co vím, tak postihl snad všechny. Napadá mě, že prospěch by z toho mohli mít jen nějaké očkovací lobby.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

České dráhy: Nové vlaky vyjíždí na legendární Posázavský pacifik

7:23 České dráhy: Nové vlaky vyjíždí na legendární Posázavský pacifik

Nové klimatizované a bezbariérové vlaky RegioFox přebírají provoz na legendárním Posázavském pacifik…