Kulatý stůl o neformální péči v Senátu

25.11.2018 8:38 odp.

Ve středu 21. listopadu 2018 se z iniciativy a pod záštitou senátorky Šárky Jelínkové (KDU-ČSL a nezávislí) uskutečnil odborný kulatý stůl s názvem „Neformální sociální péče v ČR: zkušenosti, možnosti, výhledy“.

Kulatý stůl o neformální péči v Senátu
Foto: senat.cz
Popisek: Senát ČR

Hlavním organizátorem byl Institut pro křesťansko-demokratickou politiku. Partnerem a podporovatelem akce byla Nadace Konrada Adenauera. Organizačně se podílel také senátorský klub KDU-ČSL a nezávislí.

Během kulatého stolu vystoupila celá řada řečníků. Kromě senátorky Jelínkové také Jana Hanzlíková, náměstkyně MPSV ČR pro věci sociální a správní, Michaela Blahová, radní pro sociální záležitosti, neziskový sektor a rodinnou politiku Zlínského kraje, místopředsedkyně Senátu Parlamentu ČR Miluše Horská (KDU-ČSL a nezávislí), poslankyně Lenka Dražilová (ANO 2011) a Zdeňka Michálková, předsedkyně Unie pečujících. Svá svědectví o realitě osob pečujících o své těžce nemocné příbuzné v domácí péči přednesli Jaroslav Forýtek z Kroměříže a manželé Štachovi ze Zlína. Do následné debaty se zapojila celá řada pozvaných hostů, zejména z organizací a sdružení věnujících se sociálním službám.

Podnětná diskuse byla zaměřena na celé spektrum aktuálních problémů v oblasti péče, jako například finanční a morální ohodnocení pečujících v domácím prostředí, srovnání tohoto typu péče s ústavní péčí, problematika bezbariérovosti veřejných institucí nebo bytová situace rodin s tělesně hendikepovanými členy. Veškeré podněty sesbírané v průběhu kulatého stolu budou předmětem následných legislativních iniciativ, na které se bude soustředit Ministerstvo práce a sociálních věcí ČR a také senátorka Šárka Jelínková s dalšími zákonodárci z řad poslanců a senátorů.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

Ing. Kateřina Konečná byl položen dotaz

Sdělte prosím s kým jste schopni jít při volbách do nějaké/program/ koalice

Úspěch ve volbách/ v politice/ m.j.předpokládá,najít spojence ve stranách, které mají v programu podobné cíle,záměry a metody řešení,jinými slovy k prosazení se u voličů nestačí mít " jenom" pravdu v pohledu jak by se věc mohla lépe řešit,nýbrž přímo čím,jakými změnami lze ukončit současný děsivý úp...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

MHMP: Pracoviště registru vozidel na Břevnově bude 13. července mimo provoz

11:54 MHMP: Pracoviště registru vozidel na Břevnově bude 13. července mimo provoz

Magistrát hl. m. Prahy sděluje, že ve středu 13. července 2022 bude pracoviště registru vozidel v Pr…