Kurz speciální přípravy pro krizové situace

08.01.2015 16:17

Odbor komunikace a propagace Ministerstva obrany ČR ve spolupráci s Velitelstvím výcviku - Vojenskou akademií ve Vyškově připravuje, stejně jako v minulých letech, Kurz speciální přípravy pro krizové situace. Kurz se uskuteční ve dnech 10. - 17. dubna 2015 ve vojenském újezdu Březina a je určený pro novináře a humanitární pracovníky.

Kurz speciální přípravy pro krizové situace
Foto: Archiv
Popisek: Aktivní zálohy AČR
reklama

Cílem tohoto projektu je seznámit účastníky s možným nebezpečím, se kterým se mohou v nejrůznějších oblastech konfliktů setkat a zároveň je naučit, jak se v těchto extrémních situacích zachránit.

Kurz speciální přípravy pro krizové situace zahrnuje teoretickou i praktickou část, jejichž náplní je nejen překonání psychické a fyzické zátěže formou praktického výcviku, ale také zvládnutí technik vyjednávání v krizovém prostředí, orientace v neznámém terénu za ztížených podmínek, zvládnutí krizových a zátěžových situací či základy první pomoci. Vzhledem k náročnosti kurzu musí všichni zájemci absolvovat psychologické a fyzické testy, které se uskuteční v Praze pod vedením specializovaných pracovníků Vědeckého a servisního pracoviště tělesné výchovy a sportu Ministerstva obrany a psychologů Vojenské akademie ve Vyškově.

V případě zájmu kontaktujte Danielu Hölzelovou, Odbor komunikace a propagace – oddělení PR MO, do 31. 1. 2015 na e-mailovou adresu holzelovad@army.cz nebo na telefonní číslo 606 711 680.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Ministerstvo obrany
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Nemocnice Prachatice má dva moderní operační stoly

17:11 Nemocnice Prachatice má dva moderní operační stoly

Dvěma zbrusu novými operačními stoly RAMED s výměnnou pracovní deskou a dalším příslušenstvím dispon…