Kverulant hlásí 578 odstraněných billboardů

26.11.2015 18:33

Ředitelství silnic a dálnic odstranilo do konce třetího čtvrtletí letošního roku celkem 578 billboardů, z toho 183 v okolí dálnic a 395 podél silnic I. třídy.

Kverulant hlásí 578 odstraněných billboardů
Foto: Hans Štembera
Popisek: Billboard Strany Zelených

Obecně prospěšné organizace Kverulant.org již od svého vzniku v roce 2009 kritizuje přemíru billboardů u našich silnic. Výsledkem bylo přijetí zákona, který v roce 2017 odstranění billboardy od dálnic, rychlostních silnic a ze silnic první třídy. Kverulantův tlak také vedl k tomu, že ŘDS po letech výmluv začalo skutečně konat. ŘSD od roku 2012 do konce třetího čtvrtletí letošního roku celkem 578 billboardů, z toho 183 v okolí dálnic a 395 podél silnic I. třídy.

Ing. Vojtěch Razima, ředitel Kverulant.org k tomu dodává: „Téměř 600 odstraněným billboardů z nedůležitějších silnic v republice je slušný úspěch a relativně brzy dokonce téměř zmizí z dálnic, rychlostních silnic a jedniček. Zcela spokojeni být určitě nemůžeme. Přes všechnu naší práci, billboardy dál zabíjí. V roce 2015 se nárazem do billboardu zabil jeden řidič v Břeclavi a druhý v Letovicích. Také si nelze nevšimnout, že se billboardaři stále více tlačí do velkých měst. Nevzdáváme to a snažíme se bojovat proti billboardům i tam“.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

ERÚ: Transparentní cena tepla pro třetinu českých domácností

16:12 ERÚ: Transparentní cena tepla pro třetinu českých domácností

Centrální zásobování teplem (CZT) hraje klíčovou roli nejenom ve státní energetické koncepci, která …