Ondřej Filip se v červenci 2013 stal členem rady Českého telekomunikačního úřadu, ale zároveň nepřestal být výkonným ředitelem konsorcia soukromých firem. Dostal se tak do učebnicového konfliktu zájmů, a proto nezisková organizace Kverulant.org usilovala o jeho odchod z rady ČTÚ. Toho se podařilo dosáhnout v září 2014. Nyní Kverulant.org zjistil, že bývalý radní Filip pobíral plat ještě půl roku po odchodu z ČTÚ, přestože nedodržel zákonnou povinnost nebýt zaměstnán v oblasti elektronických komunikací. Kverulant.org proto podal na Ondřeje Filipa trestní oznámení.
Vy tvrdíte, že jakýkoliv postih za nedodržování migračního paktu je vydíráním. Ale i když jsem proti povinným kótám, opravdu jde o vydírání, když ho naši politici schválili? Podle mě to byla chyba, kterou nevím, jestli se teď podaří ještě napravit.
Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:
O tuto odpověď jste již vyjádřil(a) zájem. Děkujeme.