Květná zahrada v Kroměříži se stala vítězem soutěže agentury CzechTourism

16.10.2016 19:49

Květná zahrada v Kroměříži, památka UNESCO, se stala vítězem soutěže DestinaCZe 2016 v kategorii Kudy z nudy – zážitek pro celou rodinu, vyhlašované agenturou CzechTourism. Za oceněním stojí nejen vizuální krása památky denně tvořená rukama zahradníků, nýbrž také úsilí o její kvalitní prezentaci a propagaci včetně nabízených vzdělávacích programů pro celou rodinu.

Květná zahrada v Kroměříži se stala vítězem soutěže agentury CzechTourism
Foto: NPÚ
Popisek: Květná zahrada v Kroměříži

„V Květné zahradě nenajdete panely naučné stezky ani skákací hrady. Zato vás rádi doprovázíme a inspirujeme, abyste vnímali jedinečnost zahrady všemi smysly a hlavně společně - jako rodina! Vyvrcholením této snahy je pak každoročně festival barokní kultury Hortus Magicus,“ vysvětluje kastelán Arcibiskupského zámku a zahrad v Kroměříži Martin Krčma.

Květná zahrada uspěla nejen v konkurenci hradozámeckých komplexů, ale i turistických destinací obecně. Pro památku hlasovalo 4832 osob.

„Děkujeme všem návštěvníkům, kteří nám dali své hlasy. Je to ocenění nejen pro desítky našich zahradníků, ale i pro kolegy z Národního centra zahradní kultury, kteří rodinám připravují individuální zážitky,“ neskrývá nadšení kastelán.

Lektorský tým Květné zahrady vznikl díky projektům Památky nás baví a Národní centrum zahradní kultury v Kroměříži. Radost z ocenění samozřejmě sdílí a také provozovatel památky – Národní památkový ústav a všichni partneři, kterým rovněž patří poděkování (Muzeum umění Olomouc, Ministerstvo kultury České republiky, Zlínský kraj s Centrálou cestovního ruchu východní Morava, Arcibiskupství olomoucké, Czech National Trust a další).

Cenu na slavnostním předávání v karlovarském hotelu Thermal převzali kastelán Arcibiskupského zámku a zahrad v Kroměříži Martin Krčma a Petr Hudec, tvůrce programů vytvářených na míru nejen Květné zahradě, ale i dalším památkám Národního památkového ústavu.

Soutěž DestinaCZe vyhlašuje již čtvrtým rokem agentura CzechTourism s cílem propagovat zajímavá místa, akce a přírodní či kulturní památky České republiky doma i v zahraničí.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ředitelství silnic a dálnic zprovoznilo dostavbu mimoúrovňové křižovatky Palackého na silnici I/37

22:30 Ředitelství silnic a dálnic zprovoznilo dostavbu mimoúrovňové křižovatky Palackého na silnici I/37

Ředitelství silnic a dálnic dnes slavnostně uvedlo do provozu dostavbu mimoúrovňové křižovatky Palac…