LEO Express v příštím týdnu sveze první cestující

12.11.2012 9:03

LEO Express ve spolupráci s dodavatelskou firmou Stadler doložil Drážnímu úřadu poslední dokumenty nezbytné k zahájení pilotního provozu.

LEO Express v příštím týdnu sveze první cestující
Foto: LEO Express
Popisek: Nová souprava LEO Express se poprvé předvedla v Česku
reklama

LEO Express tak může realizovat zkušební provoz s cestujícími na trase mezi Prahou a Ostravou od 13.11. do 16.11. 2012. Poté bude probíhat finální fáze schvalovacího procesu. Plný provoz se všemi šestnácti spoji denně LEO Express zahájí od nového jízdního řádu 9. prosince 2012.

LEO Express také zahájil prodej jízdenek na pilotní provoz, a to prostřednictvím rezervačního systému na www.le.cz a ve svých pokladnách.

„Když jsme se rozhodli investovat do železnice, věděli jsme, že to nebude snadné – není to komerční prostředí, na které je normální smrtelník zvyklý, má spoustu specifik, která nás denně překvapují. Ale manažery našich společností jsme proto, abychom problémy překonávali a v konečném důsledku zlepšili služby v dopravě. Máme porodní bolesti, ale rodíme krásné nové vlaky. Je skvělé, že se nám podařilo tuto situaci vyřešit za tři dny a už v úterý svezeme první cestující. Budeme rádi, pokud si cestující naše soupravy v pilotním provozu vyzkoušejí a pomohou nám vylepšit naše služby,“ říká Leoš Novotný, zakladatel a generální ředitel LEO Express.

První cestující se tak mohou s moderními zlatočernými soupravami LEO Expres i s příslušným servisem svézt již v úterý 13. 11. 2012. LEO Express v pilotním provozu nasadí čtyři spoje denně, dva ve směru z Prahy na Ostravu a dva opačným směrem (viz jízdní řád na www.le.cz/cms/56-jizdnirad.html?utm_source=tisk_zprava&utm_medium=PR&utm_campaign=Nazev).

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: LEO Express
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Správa železnic: Rekonstrukce železničního mostu přes Sázavu začíná

8:24 Správa železnic: Rekonstrukce železničního mostu přes Sázavu začíná

Správa železnic zrekonstruuje železniční most na okraji Havlíčkova Brodu, který leží na jednokolejn…