LETŇÁK 2014 na Střeleckém ostrově bude létem pro všechny Pražany

29.05.2014 15:50

Již 30. května otevře Malostranská beseda na Střeleckém ostrově pro všechny Pražany a návštěvníky hlavního města svou letní scénu s názvem „LETŇÁK 2014 – Léto pro Pražany“. Od konce května vznikne na Střeleckém ostrově pódium pro hudební produkce a divadlo. Dále pak mobilní ponton, kde se budou konat komorní akustické koncerty a další zajímavé kulturní akce.

LETŇÁK 2014 na Střeleckém ostrově bude létem pro všechny Pražany
Foto: Hans Štembera
Popisek: Pohled na chrám sv. Víta v areálu Pražského hradu
reklama

„Cílem je vytvořit prostor, kde se budou lidé potkávat i mimo plánovaný program. Rádi bychom navázali na příznivě hodnocené působení Malostranské besedy na Střeleckém ostrově v letech 2010 a 2011.  Program jsme sestavili tak, aby si v něm každý našel to své.  K vidění budou například akustické koncerty známých českých interpretů. To vše bude doplněno celodenním barem s grilem, půjčovnou společenských her a jednoduchého sportovního náčiní,“ říká David Pešek Dvořák, šéf produkce Letňáku 2014.

Hlavním lákadlem Letňáku 2014 – Léta pro Pražany na Střeleckém ostrově budou vystoupení populárních hudebních skupin a také zajímavá divadelní představení.

Svoji účast podle Dvořákových slov potvrdili například bratři Ebenové nebo písničkář Xavier Baumaxa, který si na Letňáku opět zahraje s orchestrem Hněddé smyčce. Diváci uslyší v akustické podobě také stálici české hudební scény, skupinu Čechomor. „Návštěvníci Letňáku na Střeleckém ostrově budou mít také možnost pomoci dobré věci. A to účastí na „Koncertu proti strachu“ se skupinou The Tap Tap, která láká stále větší počet fanoušků, nejen z řad vozíčkářů,“ doplňuje David Pešek Dvořák.

Tečky za prázdninami udělají skupina Sto zvířat a pánové Petr Čtvrtníček a Jiří Lábus, kteří na Střeleckém ostrově uvedou legendární hru Ivánku, kamaráde… 

Volný čas bude v létě na Střeleckém ostrově možné trávit celý den. Otevřeno bude denně do 22 hodin. Ve všední dny od 11 hodin, o víkendu od 9,30 hodin. Zájemci o sportovní vyžití mohou využít prostor na petanque, badminton či frisbee. Užít si příjemnou atmosféru ostrova bude možné také u různých společenských her.

Dalším z projektů, který bude na Letňáku 2014 - Léta pro Pražany na Střeleckém ostrově uveden, nese název Setkání Unie tanečníků a performerů. Půjde o shromáždění tanečních profesionálních divadelních souborů a konzervatoří jako je La Putyka, 420PEOPLE, Laterna Magika či soubor Konzervatoře hl. m. Prahy.

„V rámci programu budeme pořádat zajímavé tematické akce. Například ve spolupráci s městskou částí Praha 1 chystáme hned na úvod Dětský den plný divadelních představení, zábavných show a workshopů. S první městskou částí plánujeme také pravidelná Taneční odpoledne pro seniory. Dvakrát nás na Střeleckém ostrově čeká Dyzajn market, prodejní výstava autorské tvorby českých návrhářů a designerů. Diskutovat o otázkách víry mohou zájemci o duchovno vždy v neděli při setkáních křesťanských spolků,“ připomíná šéf produkce Letňáku 2014 – Léta pro Pražany na Střeleckém ostrově David Pešek Dvořák.

Na závěr upozorňuje také na fakt, že během letní sezóny se mohou zájemci projet kolem Střeleckého ostrova v ručně vyráběné mahagonové elektrolodi. Při poznávací vyhlídkové plavbě jim kapitán podá naučný výklad o historii Střeleckého ostrova a okolních pamětihodnostech. „Spojení malým plavidlem bude navazovat na stávající lodní linku provozovanou PPS z Rašínova nábřeží plavební komorou Mánes kolem Střeleckého ostrova a zpět pod Vyšehrad,” dodává Dvořák.

PROGRAMOVÉ TIPY LETŇÁKU 2014 – LÉTA PRO PRAŽANY NA STŘELECKÉM OSTROVĚ

 • 1. 6.                  Dětský den                                                    (vstup volný)
 • 20. - 21. 6         United Islands                                                 (vstup volný)
 • 26. 6.                Setkání Unie tanečníků a performerů              (vstup volný)
 • 1. 7.                 Děkujeme, pokračujte                                                 (vstup volný)
 • 24. 7.                Bratři Ebeni                                                     (vstupné: 350 Kč sezení, 250 Kč stání)
 • 31. 7.                Vltava                                                             (vstupné 200 Kč stání)
 • 1. 8. - 2. 8.        Dyzájn márket                                                      (vstup volný)
 • 7. 8.                 Xavier Baumaxa                                               (vstupné: 200 Kč předprodej, 250 Kč na místě)
 • 14. 8.                Ivánku kamaráde s koncertem Epoque Quartet               (vstupné)
 • 21. 8.                Čechomor                                                       (vstupné: 390 Kč v předprodeji, 450 Kč na místě)
 • 28. 8.                Sto zvířat                                                         (vstupné: 200 Kč v předprodeji, 250 Kč na místě)
 • 11. 9.                Koncert proti strachu The TapTap                    (vstup volný)
 • 13.9. - 14.9.      Dyzájn márket                                                 (vstup volný)

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ombudsmanka Šabatová kritizuje postupnou privatizaci uhelných elektráren

21:01 Ombudsmanka Šabatová kritizuje postupnou privatizaci uhelných elektráren

Ombudsmanka Anna Šabatová vedla šetření ve věci nezákonné výjimky z emisních limitů pro Elektrárnu C…