Ladislav Štěpánek a Tomáš Pleskač nadále členy představenstva ČEZ

21.06.2017 15:05

Dozorčí rada ČEZ včera svou volbou potvrdila Ladislava Štěpánka a Tomáše Pleskače jako členy představenstva společnosti ČEZ i pro další čtyřleté funkční období.

Ladislav Štěpánek a Tomáš Pleskač nadále členy představenstva ČEZ
Foto: ČEZ
Popisek: Logo ČEZ

„Skupina ČEZ vstupuje do období, které je pro další vývoj energetického sektoru v Evropě klíčové. ČEZ stojí před zásadními strategickými kroky, kterými bude muset na změny v energetice reagovat, aby zabezpečil úkoly uložené akcionáři a Českou republikou. Je důležité, aby do tohoto období vstupoval stabilizovaný manažerský tým,“ uvedl k tomu předseda dozorčí rady prof. Václav Pačes.

Vedle vysoce nejistého výhledu společné energetické politiky v rámci Evropské unie bude Skupina ČEZ v nadcházejícím období čelit řadě výzev: cena elektřiny, a tedy i ziskovost tradiční energetiky, je a zůstane nízká, požadavky na bezpečnost a ekologizaci, a tedy i na investice do jejich zajištění naopak porostou. Rozvoj technologií, primárně OZE a decentrálních řešení pro zákazníky, přinese novou konkurenci. Ruku v ruce s tím bude klesat schopnost tradiční energetiky být významným dividendovým titulem a plnit nastavenou roli ve státní energetické koncepci.

Tomáš Pleskač i Ladislav Štěpánek působí v energetice desítky let a jsou uznávanými odborníky. Tomáš Pleskač je členem představenstva ČEZ od roku 2006 a v současnosti stojí v čele týmu Rozvoj, který zahrnuje divizi Nové energetiky a divizi Obchod a strategie. Ladislav Štěpánek je členem představenstva ČEZ od roku 2013 a stojí v čele divize Klasická energetika.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Hrad: Prezident republiky podepsal tři zákony

22:54 Hrad: Prezident republiky podepsal tři zákony

Prezident republiky Miloš Zeman podepsal v pátek dne 24. září 2021 tyto tři zákony: