Lékárna strakonické nemocnice upozorní na rizika spojená s užíváním paracetamolu

15.02.2016 7:32

Lékárna Nemocnice Strakonice, a. s., začne od 15. února šířit osvětu k užívání paracetamolu. V rámci hesla: „Užívejte paracetamol s rozumem“ bude až do konce letošního roku upozorňovat na rizika spojená s užíváním tohoto léčiva, které je obsaženo v řadě přípravcích.

Lékárna strakonické nemocnice upozorní na rizika spojená s užíváním paracetamolu
Foto: Nemocnice Strakonice
Popisek: Nemocnice Strakonice.

Kampaň „Užívejte paracetamol s rozumem“ spustila česká lékárnická komora a největší české transplantační centrum IKEM Praha. Je zaměřená na zvýšení informovanosti pacientů o volně prodejných přípravcích ze skupiny analgetik – antipyretik, kam Paracetamol patří. Jedná se o lék, který se užívá proti bolesti a zvýšené tělesné teplotě. Je obsažen v řadě přípravků. Ve vyšších dávkách a v kombinaci s alkoholem je jedovatý pro játra.

„Cílem kampaně je přispět k osvětě o racionálním užívání paracetamolu. Poukázat na nebezpečí užívání kombinace různých přípravků se stejnou účinnou látkou, na to, při kterých nemocech se nesmí paracetamol užívat, jaká jsou specifika podávání paracetamolu dětem nebo také, zda je možné přípravky s paracetamolem podávat domácím mazlíčkům,“ řekl ředitel Nemocnice Strakonice MUDr. Bc. Tomáš Fiala, MBA.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Jozef Sikela (BPP), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Příjmy ÚZSVM za deset měsíců letošního roku přesáhly již 1,5 miliardy

22:54 Příjmy ÚZSVM za deset měsíců letošního roku přesáhly již 1,5 miliardy

Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) dosáhl v období od ledna do konce října 202…