Lesy ČR: Čeští a slovenští lesníci uzavřeli dohodu o péči o sousední pozemky

16.10.2017 9:57 | Zprávy

Dohodu o vzájemném zajištění hospodaření na lesních pozemcích na území sousedního státu uzavřeli 10. října Daniel Szórád a Marian Staník, generální ředitelé podniků Lesy České republiky a Lesy Slovenské republiky.

Lesy ČR: Čeští a slovenští lesníci uzavřeli dohodu o péči o sousední pozemky
Foto: lesycr.cz
Popisek: Lesy ČR - logo

Desítky lesních pozemků se od roku 1996 po podpisu smlouvy mezi Českou a Slovenskou republikou o společných státních hranicích nachází na území sousedního státu. V Tenčianském, Trnavském a Žilinském kraji je na 128,28 hektarech 40 českých lesních pozemků. V Jihomoravském a Zlínském kraji je 40,55 hektarů pozemků, které patří Slovenské republice.

Podle dohody na českých pozemcích na Slovensku lesnicky hospodaří Lesy SR a na slovenských na Moravě pak Lesy ČR. „Podniky zadávají těžbu a prodej dříví, zalesňují i chrání les. Spolupracují také se státní správou a připravují lesnické projekty,“ uvedl Daniel Szórád.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: Tisková zpráva

Eva Decroix, Ph.D., MBA byl položen dotaz

Proč přijímat něco, co je k ničemu?

Pokud vím, i vy jste jste pak byli proti migračnímu paktu, i když za připojením k němu paradoxně stojíte také vy. I teď tvrdíte, že je nutné ho změnit a vylepšit. Proč by to nemělo jít potom, co ho odmítneme? Nebo v EU to tak funguje, že když něco odmítnete, máte smůlu a můžete jen šoupat nohama?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ministerstvo zdravotnictví: Mimořádné dodávky vakcín proti žloutence typu A včetně vakcín pro děti

7:14 Ministerstvo zdravotnictví: Mimořádné dodávky vakcín proti žloutence typu A včetně vakcín pro děti

V následujících týdnech dorazí další mimořádné dodávky vakcín proti virové hepatitidě A, následované…