Lesy ČR: Hodnocení nabídek podaných v lesnickém tendru začalo

20.10.2021 9:15 | Tisková zpráva

V tendru na provádění lesnických činností a prodej dřeva začaly Lesy České republiky hodnotit 403 nabídek podaných 40 firmami. Úspěšní zájemci o zakázky budou pro podnik pracovat od ledna 2022 podle pětileté smlouvy.

Lesy ČR: Hodnocení nabídek podaných v lesnickém tendru začalo
Foto: lesycr.cz
Popisek: Lesy ČR - logo

Na 12 pěstebních zakázek podaly firmy 78 nabídek, na 34 zakázek spojených s lesnickými činnostmi a prodejem dříví pak 325 nabídek. Dnes tedy začalo jejich hodnocení, které zpravidla trvá několik týdnů. Prověřují se formální i obsahové náležitosti, včetně úplnosti nabídek nebo potenciálního střetu zájmů.

Předpokládaná hodnota soutěžených lesnických služeb činí pět miliard korun. Jde o těžbu pěti milionů m3 dříví na 200 tisících hektarech lesa, průměrně tedy asi milion m3 dřeva a 15 tisíc obnovených hektarů lesa ročně.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: Tisková zpráva

Ing. Aleš Juchelka byl položen dotaz

Jak přesně plánujete řešit financování ubytovaní v domovech pro seniory?

Je nebo není pravda, že by si to museli hradit ze svého i třeba za cenu toho, že by museli rozprodat svůj majetek? A pokud ano, co by se stalo, kdyby třeba svůj byt či dům darovali někomu v rodině, což je podle mě správné a dost to řeší i problém s bydlením? Nevytloukáte klín klínem?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

AOPK ČR: Nasavrky mají novou Kaštanku

22:31 AOPK ČR: Nasavrky mají novou Kaštanku

Desítky nových kaštanovníků setých byly během podzimu vysázeny v Nasavrkách, které mají tento nádher…