Lesy ČR: K výrokům Ivo Rittiga týkajících se Etického kodexu LČR

01.07.2014 11:23 | Zprávy

Lesy České republiky, s. p., reagují na vyjádření Ivo Rittiga ohledně Etického kodexu Lesů ČR, které zaznělo v pořadu DVTV dne 27. června 2014.

Lesy ČR: K výrokům Ivo Rittiga týkajících se Etického kodexu LČR
Foto: lesycr.cz
Popisek: Lesy ČR

Pan Rittig v souvislosti s Etickým kodexem LČR mimo jiné prohlásil: „asi si půjdu říct o další peníze.“  Lesy ČR se domnívají, že pan Rittig má možná jen smysl pro humor a svá slova nemínil vážně. Spíše se pravděpodobně pokusil o jakýsi žert nebo se jen snažil „otestovat“ citlivost veřejnosti vůči podobným případům.

Etický kodex, jehož zpracování si objednalo bývalé vedení podniku, Lesy ČR stál 1 720 000,- Kč. Tato suma byla jako nehospodárně vynaložená kritizována nejen veřejností, ale též nevládní organizací Transparency International ČR a podle médií také jedním ze soudců Městského soudu v Praze.

„V mnoha firmách dokumenty typu Etický kodex zpracovávají  příslušní interní zaměstnanci, například personalisté. Náklady na zhotovení takového dokumentu jsou pak ve srovnání s tím, co zaplatily Lesy ČR panu Rittigovi naprosto zanedbatelné. Nevíme, co přesně si o celé kauze máme vlastně myslet: zda šlo zkrátka o snahu vyvést z podniku peníze nebo se jednalo o naprostou nekompetentnost bývalého vedení podniku,“ podotýká současný generální ředitel Lesů ČR Daniel Szórád.

Celá tehdejší veřejná zakázka je v současné době prověřována orgány činnými v trestním řízení, ke kterým si pan Rittig případně může zajít pro detailnější informace. V zájmu neovlivňovat probíhající policejní vyšetřování proto Lesy ČR nebudou k dané věci poskytovat podrobnější informace.

Etický kodex zpracovaný jednou firem pana Rittiga se jako takový nicméně stal součástí
pro zaměstnance Lesů ČR závazných vnitřních předpisů podniku již v srpnu 2011. Na této skutečnosti se do současné doby nic nezměnilo.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

dezinformace

Co přesně je podle vás dezinformace? Nemyslíte, že by si to měl každý vyhodnotit sám? Myslíte, že pravda se pozná vždy na první pohled? Vždyť spousta věcí se prokáže až časem. To bylo třeba povyku, když byl někdo proti očkování proti covidu, protože lidi stejně neochrání a ejhle, za čas se ukázalo, ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Jinde na netu:Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

ČEZ: V Dukovanech maturitou z jaderné energetiky prošlo 96 středoškoláků

13:04 ČEZ: V Dukovanech maturitou z jaderné energetiky prošlo 96 středoškoláků

Devadesát šest studentů prošlo od dubna do června v Jaderné elektrárně Dukovany odbornými stážemi pr…