Lesy ČR: Miniseriál Kořeny lesa poprvé už dnes v České televizi

03.06.2024 16:08 | Tisková zpráva

Kořeny lesa, tak se nazývá nový miniseriál, jehož první díl uvede České televize právě dnes, tedy 3. června v 17.54 hodin na ČT1. Vznikl ve spolupráci s Lesy České republiky.

Lesy ČR: Miniseriál Kořeny lesa poprvé už dnes v České televizi
Foto: lesycr.cz
Popisek: Lesy ČR - logo

Oblíbený moderátor Vladimír Kořen natočil čtyřicet dvouminutových dílů, ve kterých seznamuje se zajímavostmi české přírody, a zvláště lesů.

„Lesy patří do českého srdce. Je to část přírody, kterou vnímáme velmi citlivě. S kamerou jsme vyrazili na jedinečná místa v celé republice. Od vzácných tisin na břehu Berounky po lužní lesy na soutoku Moravy a Dyje. Všímali jsme si také různých typů hospodaření, které se snaží skloubit tři důležité roviny. Přirozeně ekonomiku na jedné straně, péči o druhově bohatou přírodu na straně druhé. Třetí rovina teď trápí lesníky asi nejvíc: stálost lesa v rozkolísaném podnebí. Lesníci velmi silně pociťují dopady změn klimatu. Od orkánů či tornád přes kůrovcové sucho po bleskové povodně. Lesní hospodáři mají les rádi a hledají cesty, jak udržet všechny tři roviny v rovnováze. I kvůli tomu se české lesy výrazně mění. Od jednoho druhu k pestrosti,“ říká.

Podle generálního ředitele Lesů ČR Dalibora Šafaříka mají diváci skvělou příležitost seznámit se s tím, proč a jak lesníci hospodaří. „Na jednotlivé díly se moc těším a doufám, že se budou líbit. Jsem zvědavý i na reakce,“ dodává.

ČT1 uvede premiéry dílů každý všední den od 17 do 18 hodin, a to až do konce června. Reprízovat se budou večer na programu ČT2. Přes prázdniny seriál z obrazovek zmizí a vrátí se v říjnu.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

Zajímá mě, co si přeje ODS?

Protože vy na jednu stranu tvrdíte, že: ,,Zdá se, že si voliči nepřejí další federalizaci EU, bezbřehou migraci a ničení konkurenceschopnosti a životní úrovně radikální zelenou ideologií vtělenou do Green Dealu. To je nadějná zpráva." Jak ale vysvětlíte vaše spojení s Lidovci a TOPkou? Nemyslíte, že...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Jinde na netu:Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

ČEZ číslo týdne: 169 664 km

16:46 ČEZ číslo týdne: 169 664 km

169 664 kilometrů je celková délka vedení ČEZ Distribuce.