Lesy ČR: Mohylník v Klecanském háji je opravený

04.06.2018 12:26 | Zprávy

Historický mohylník v navštěvovaném Klecanském háji ve Středočeském kraji opravily Lesy ČR za bezmála 226 tisíc korun. Práce skončily letos v dubnu.

Lesy ČR: Mohylník v Klecanském háji je opravený
Foto: lesycr.cz
Popisek: Lesy ČR

Cihlová mohyla z 18. nebo 19. století vysoká 7,6 metrů časem zchátrala. Na podzim roku 2017 začala její rekonstrukce. „Nejdříve se očistily zbytky omítek a rozebrala se nestabilní část jehlanu. Dutina, která pravděpodobně způsobila praskliny ve zdivu, je nyní vyztužena beztlakým betonem.  Po dozdění obelisku do původní výšky stavbu po obvodu zpevnila speciální výztuž,“ popsal stavební práce František Gebhart z Krajského ředitelství Lesů ČR v Brandýse nad Labem. Také okolní terén se urovnal tak, aby voda odtékala od stavby.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Róbert Šlachta byl položen dotaz

Viděl jste videa z nehody?

Na nich je přeci jasně vidět, že Turek minimálně objížděl kolonu odbočovacím pruhem to přeci také není normální chování. A pokud se prokáže jeho vina, což je podle mě jisté, měl by podle vás jako poslanec skončit? Vždyť co dobrého jako poslanec udělal? Nic, jen se řeší neustále jeho kauzy.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Povodí Moravy: Stavba záchytného profilu plavenin u Prosenic

22:03 Povodí Moravy: Stavba záchytného profilu plavenin u Prosenic

Výstavba záchytného profilu plavenin na řece Bečvě u Prosenic, který je součástí komplexní protipovo…