Lesy ČR kontrolují společně s Policií ČR, zda návštěvníci lesů dodržují platné zákony

01.07.2012 10:00

Státní podnik Lesy ČR před nedávnem navázal na území Moravskoslezského kraje úzkou spolupráci s místně příslušnými útvary Policie ČR s cílem zintenzívnit preventivní kontroly zaměřené na to, zda návštěvníci lesa dodržují při pohybu v lesích platné zákony.

Lesy ČR kontrolují společně s Policií ČR, zda návštěvníci lesů dodržují platné zákony
Foto: lesycr.cz
Popisek: Lesy ČR

V rámci této spolupráci proběhly již dvě preventivní akce, z nichž ta poslední se uskutečnila během minulého víkendu, v sobotu 23. a v neděli 24. června, v Beskydech, v oblastech působnosti územního odboru Policie ČR Frýdek Místek a Krajského ředitelství Lesů ČR Frýdek Místek.

Kontrola se zaměřila na vyhledávání motorových vozidel neoprávněně vjíždějících do lesních porostů, čímž dochází k porušování zákona o provozu na pozemních komunikacích. Policisté s lesníky však kontrolovali také dodržování platných ustanovení lesního zákona nebo zákona o ochraně přírody a krajiny. Ve srovnání s první kontrolou uskutečněnou začátkem června se oproti očekáváním počet zjištěných prohřešků zvýšil o téměř jednu pětinu.

Za dva dny se podařilo zkontrolovat celkem 280 osob a 255 vozidel. Zákaz vjezdu do lesa porušilo například 13 motorkářů, dalších 53 lidí porušilo jiné právní předpisy a věci budou dále řešeny v rámci přestupkového řízení na místně příslušných obecních úřadech. 2 řidiči vozidel řídili pod vlivem omamných a psychotropních látek. Kontrolní akce se účastnilo 30 pracovníků Lesů ČR a 80 českých a 30 slovenských policistů.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Lesy ČR
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Hrad: Prezident republiky přijme nové velvyslance

16:09 Hrad: Prezident republiky přijme nové velvyslance

Prezident republiky Miloš Zeman převezme ve čtvrtek dne 30. ledna 2020 od 14.00 hodin na Pražském hr…