Lesy ČR obnovily na jižní Moravě tři vodní nádrže a vrátily vodu lesům

03.11.2023 16:27 | Tisková zpráva

Soustavu tří vodních nádrží letos obnovily a několik nových tůní vytvořily Lesy České republiky za bezmála 8,5 milionu korun v údolí Zlatého potoka v katastrálním území Tetčice v okrese Brno-venkov.

Lesy ČR obnovily na jižní Moravě tři vodní nádrže a vrátily vodu lesům
Foto: lesycr.cz
Popisek: Lesy ČR

Obnovené nádrže zadrží vodu v krajině a v tůních naleznou útočiště zvláště chránění živočichové, jako je skokan zelený, ropucha obecná nebo slepýš křehký, jejichž výskyt potvrdil v lokalitě biologický průzkum.

„Nejdříve jsme odstranili torza původních nádrží a následně vybudovali nové včetně spodních výpustí a bezpečnostních přelivů,“ uvedl Pavel Hopjan, vedoucí správy toků pro povodí Dyje.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Patrik Nacher byl položen dotaz

Alkohol

Tvrdíte, že k tomu, aby poslanci nepili ve sněmovně alkohol, nepotřebujete zákon. Opravdu? Můžete se zaručit, že ho někteří ve sněmovně nepijí? A proč je tam vůbec dostupný? V normální práci to není. Proč by to mělo být ve sněmovně jinak? Taťána

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Karlovarský kraj: Záchytka v novém režimu provozu

10:29 Karlovarský kraj: Záchytka v novém režimu provozu

Rada Karlovarského kraje schválila dočasnou úpravu fungování Protialkoholní záchytné stanice v Sokol…