Lesy ČR opravily vodní nádrž v Osvětimanech ve Zlínském kraji

10.11.2017 8:49 | Zprávy

Vodní nádrž Osvětimany na Uherskohradišťsku obnovil za deset milionů korun podnik Lesy České republiky. Práce začaly loni v říjnu, letos v červenci skončily.

Lesy ČR opravily vodní nádrž v Osvětimanech ve Zlínském kraji
Foto: lesycr.cz
Popisek: Lesy ČR - logo

Nádrž postavená na Klimentském potoce v letech 1980 až 1985 na 6,6 hektarech sloužila původně k závlaze, rybolovu a rekreaci. Pojala 312 400 m3 akumulované vody. Třicet let se neprováděna větší údržba. Poškozené byly betony sdruženého objektu, a to zejména na návodní straně konstrukcí, na stěnách spadiště, armaturních šachtách a odpadních štolách a na zdech vývaru. Lesy ČR začaly nádrž spravovat v roce 2011.

„Rekonstrukce byla nutná,“ řekl Pavel Hopjan, vedoucí Správy toků, oblast povodí Dyje z Lesů ČR a pokračoval: „Nechali jsme zpracovat projektovou dokumentaci zaměřenou především na opravu a rekonstrukci betonových povrchů sdruženého objektu a obnovu technologie k manipulaci s vodou v nádrži“. Práce začaly loni v říjnu. Během rekonstrukce se nádrž částečně odbahnila, odvezlo se deset tisíc m3 sedimentů. Vodoprávní úřad opravené dílo posoudil letos 26. října.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Jana Černochová byl položen dotaz

2% na obranu

A je nebo není pravda, že na ty 2% jste nedosáhly ani za vaší vlády? Protože podle všeho kritizujete za výdaje na obranu tuto vládu, ale sami máte máslo na hlavě.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ředitelství silnic a dálnic začalo stavět úsek D35 Úlibice – Hořice

16:18 Ředitelství silnic a dálnic začalo stavět úsek D35 Úlibice – Hořice

Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) začalo stavět 16,3 kilometru dlouhý úsek dálnice D35 Úlibice – Hoř…