Lesy ČR podpořily rozvoj populace pstruha obecného potočního v Jizerských horách

29.05.2012 16:10

Lesy ČR se v rámci svých aktivit zaměřují také na ochranu celé řady ohrožených živočichů. V Jizerských horách, v Libereckém kraji, například již pět let podporují v povodí řek Smědé a Olešky vysazováním plůdku rozvoj populací pstruha obecného potočního.

Lesy ČR podpořily rozvoj populace pstruha obecného potočního v Jizerských horách
Foto: lesycr.cz
Popisek: Lesy ČR
reklama

Nedávno proto došlo k vysazení více než deseti tisíc kusů plůdku pstruha na dvou přítocích toku Lomnice u Nového Města pod Smrkem. Vytipované úseky se nacházejí především v horních částech toků, které nejsou součástí vyhlášených rybářských revírů.

Plůdek pstruha se podařilo odchovat v dobré kvalitě v líhni Českého rybářského svazu - místní organizaci ve Frýdlantu. Generační ryby pocházely z místní populace pstruha obecného potočního, z odlovu provedeného v roce 2011. Došlo k němu na vodních tocích v povodí říčky Smědé.

Lesy ČR, Správa vodních toků - oblast povodí Labe, počítají společně se spolupracujícími organizacemi s pokračováním podpory populací pstruhů i v příštích letech a to i na dalších vhodných tocích, kde se pstruh obecný potoční vyskytuje v původní formě. Lesy ČR současně již několik let podobně podporují také populace střevle potoční.

Tyto aktivity jsou financovány z „Programu 2020 – zajištění cílů veřejného zájmu u Lesů České republiky“, který slouží například k financování obnovy a údržby turistických cest a stezek, naučných stezek, odpočinkových míst, studánek, kulturních památek a mnoha dalších aktivit v lesích.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Lesy ČR
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

ČNB: Pamětní stříbrná mince k 600. výročí vydání čtyř pražských artikulů

16:00 ČNB: Pamětní stříbrná mince k 600. výročí vydání čtyř pražských artikulů

Česká národní banka vydala pamětní stříbrnou dvousetkorunu k připomenutí 600. výročí vydání čtyř pra…