Lesy ČR pomáhají modernizovat areály záchranných stanic

29.08.2017 8:20 | Zprávy

Záchranné stanice přijímají nyní každý den stovky telefonátů a následně desítky zvířecích pacientů. Jen během července jich přijaly přes 2000! K tomu všemu shonu ale ve stanicích probíhají potřebné opravy, rekonstrukce i výstavby nových zařízení pro zvířata. Díky podpoře Lesů České republiky, s.p. (LČR) se i letos ve stanicích Národní sítě podaří realizovat investiční projekty v hodnotě více než půl milionu korun.

Lesy ČR pomáhají modernizovat areály záchranných stanic
Foto: lesycr.cz
Popisek: Lesy ČR - logo

Záchranná stanice ve Spáleném Poříčí má díky daru LČR dvě nové voliéry pro léčené ptáky. Ve Vendolí se mohou čápi těšit na obří voliéru. V Huslíku budují 2 speciální voliéry pro netopýry. Než se totiž vrátí na svobodu netopýři odchovaní od miminek, je třeba prověřit jejich schopnost letu a lovu potravy. Neméně důležité je pro záchrannou stanici Sovinecko, sídlící na hřebenech Jeseníků, vybudování krytého parkovacího místa pro výjezdový vůz. Ten bylo doposud nutné téměř před každým zimním výjezdem pod závějemi nejprve najít a poté odházet sníh. Přitom rychlost odborné pomoci potřebnému zvířeti je často rozhodujícím faktorem pro jeho záchranu.

Další záchranné stanice se snaží, aby zatraktivnil a zpříjemnil své expoziční areály návštěvníkům. Záchranná stanice Makov tak obohatí areál o interaktivní prvky věnované zvěři a jejímu životu. V Buchlovicích v tomto roce pokračují s rekonstrukcí soustavy voliér. Prohlédnout si je spolu s jejich obyvateli budou moci návštěvníci Buchlovického zámku a přilehlé zahrady, kde záchranná stanice sídlí, už na konci prázdnin. Areál stanice Falco se rozroste o mobiliář.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Libor Vondráček byl položen dotaz

Prezident

Co si myslíte o přímé volbě prezidenta? Tvrdíte, že je prezident je reprezentativní funkce, chcete mu odebírat pravomoci, ale přitom přímo volený prezident má podle mě velmi silný mandát od občanů. To pro vás nic neznamená?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Lesy ČR: Světlo, mladé stromky a nový les nad Ostrovem u Macochy

13:34 Lesy ČR: Světlo, mladé stromky a nový les nad Ostrovem u Macochy

Bezmála hektar lesa ve stráni nad Návesním rybníkem v Ostrovu u Macochy v Moravském krasu letos obno…