Lesy ČR postavily altán u Mléčného pramene na Velké Moravě

19.11.2015 17:07 | Zprávy

Dřevěný přístřešek postavily Lesy ČR během letošního září a října nad tak zvaným Mléčným pramenem u Velké Moravy v Pardubickém kraji. Státní podnik jej financoval z vlastního dotačního Programu 2020 částkou 219 470 korun.

Lesy ČR postavily altán u Mléčného pramene na Velké Moravě
Foto: lesycr.cz
Popisek: Lesy ČR

„Altán stojí na stávající betonové hrázi u prameniště. Průzorem v podlaze můžete pozorovat hladinu prameniště. Po obvodu stojí dřevěné lavice,“ popsal stavbu Pavel Pernica, vedoucí správy toků pro oblast povodí Moravy. Altán je umístěn na turisticky navštěvované stezce Kralický Sněžník. Nosné prvky, schodiště a podlaha jsou z modřínového dřeva, ostatní prvky ze smrkového dřeva, střecha z bonského šindele.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Bezpečné země

Kdo a podle čeho rozhoduje o tom, jaká země bude označená za bezpečnou? A co vůbec nechápu, v čem je pro nás bezpečnější, že se u lidí, kteří budou z jakýchsi bezpečných zemí přicházet zrychlí azylové řízení? Já mám pochybnosti, že zrychlení povede k větší efektivně, spíš to obecně bývá naopak.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Letiště Praha zvýšilo provozní zisk na 5,1 miliardy korun

16:13 Letiště Praha zvýšilo provozní zisk na 5,1 miliardy korun

Společnost Letiště Praha vykázala v roce 2025 provozní zisk EBITDA ve výši 5,1 miliardy korun.