Lesy ČR vyhlašují program Vracíme sovy lesu

13.03.2020 22:01 | Zprávy

Přirozeně snížit počet přemnožených hrabošů a ochránit sazenice lesních dřevin, které hlodavci likvidují stejně jako úrodu zemědělců nebo vinařů, chtějí Lesy České republiky. Proto v březnu vyhlásily nový program VRACÍME SOVY LESU.

Lesy ČR vyhlašují program Vracíme sovy lesu
Foto: lesycr.cz
Popisek: Lesy ČR - logo

Ne náhodou se program zahajuje na Vysočině, v centru kůrovcové kalamity, kde mají lesníci letos v plánu vysadit bezmála deset milionů sazenic lesních dřevin a další vyrostou z nalétnutých semen. Jejich kořeny ale mohou napadnout drobní hlodavci, kteří se kvůli dostatku potravy i mírným zimám v posledních letech přemnožili. „Proto jsme přišli s iniciativou redukovat hlodavce přirozeně, a to pomocí dravých ptáků – sov, puštíků a dalších. V našich lesích rozmístíme budky, takže vytvoříme mnohem lepší podmínky pro zahnízdění těchto ptáků a co nejrychlejší rozšíření jejich populace,“ uvedl generální ředitel Lesů ČR Josef Vojáček.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Igor Červený byl položen dotaz

EK

Kolik % dáváte tomu, že po roce 2030 bude EK v lepším složení než je teď a bude víc racionální? Já se bojím, že nebude. Mimochodem, vy jste pro naše členství v EU nebo ne?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

ÚOHS zahájil řízení v oblasti domácích potřeb

20:14 ÚOHS zahájil řízení v oblasti domácích potřeb

Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) v polovině května zahájil správní řízení s několika vzáj…