Lesy ČR získaly pozemky u Hřivic na Lounsku

15.12.2017 21:51

Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) v Lounech převedl státnímu podniku Lesy ČR celkem 18 lesních pozemků ležících v katastrálním území Hřivice. Lesní pozemky měly celkovou výměru 531 743 m2 a účetní hodnotu 30 309 351 Kč.

Lesy ČR získaly pozemky u Hřivic na Lounsku
Foto: lesycr.cz
Popisek: Lesy ČR

Převedené lesní pozemky navazují na pozemky s právem hospodařit pro Lesy ČR, které je potřebují pro plnění svých úkolů a zavázal se o něj řádně pečovat, užívat jej a hospodařit s ním v souladu s lesním zákonem.

ÚZSVM pozemky nabyl na základě prohlášení – pozemky byly dosud evidovány v katastru nemovitostí na listu vlastnictví na již zaniklou organizaci Místní národní výbor Hřivice. Vyřešením těchto pozemků tak došlo k vyřešení bezprizorních evidovaných na tzv. Mapě majetku státu.

ÚZSVM v roce 2015 vypracoval unikátní inventuru nemovitostí zapsaných v katastru nemovitostní na stát – Mapu majetku státu. Díky ní zjistil, že v České republice se nacházelo 25 557 nemovitostí, které byly zapsány na subjekty zaniklé, nedohledané, v konkurzu či likvidaci. ÚZSVM snížil za pouhé dva roky počet nemovitostí zapsaných na zaniklé či nedohledané státní subjekty o 53 %, tedy o 4 884, zároveň snížil počet takových subjektů v katastru nemovitostí o téměř 40 %, tedy o 511.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

SŽDC: Pokračuje příprava nového železničního spojení Drážďany – Praha

9:40 SŽDC: Pokračuje příprava nového železničního spojení Drážďany – Praha

Zástupci Správy železnic se včera v Drážďanech zúčastnili jednání pracovní skupiny ministerstev dopr…