Lesy ČR zveřejnily pravidla pro výběrová řízení na pronájem honiteb

17.01.2023 10:57 | Tisková zpráva

Lesy ČR během letošního a příštího roku převedou až 25 procent honiteb do své režie. Zbývající honitby podnik nabídne do pronájmu ve výběrových řízeních. Pravidla pro jejich organizaci dnes Lesy ČR zveřejnily a 24. ledna seznámí veřejnost se seznamem soutěžených a režijních honiteb.

Lesy ČR zveřejnily pravidla pro výběrová řízení na pronájem honiteb
Foto: lesycr.cz
Popisek: Lesy ČR - logo

„Zásadní je pro nás stav lesa. Ten jsme vyhodnotili podle mnoha kritérií, jako je výše škod způsobených zvěří v honitbě za určité období, objem prostředků, které podnik v této honitbě investuje do ochrany lesa před zvěří, odrůstání kultur, ale i plnění plánu lovu, podíl přirozeně se obnovujících dřevin a další včetně těch, které sleduje a vyhodnocuje Ústav pro hospodářskou úpravu lesů. Výsledkem je bodová hodnota, podle níž jsme se rozhodli pro ponechání honitby v naší režii nebo novou soutěž na nájemce honitby,“ uvedl Dalibor Šafařík, generální ředitel Lesů ČR.

Anketa

Chcete, aby Danuše Nerudová zůstala v politice?

3%
94%
hlasovalo: 17820 lidí

U dvou třetin honiteb letos končí nájemní smlouva a další v příštím roce. První kolo výběrových řízení začne 13. února.

Předchází mu dnešní zveřejnění pravidel výběrových řízení a opakované upozornění současných nájemců i nových zájemců o honitby na nutnou registraci v elektronickém nástroji EVEZA. Ten slouží jako profil zadavatele zakázek i nástroj pro povinnou elektronickou komunikaci při výběrových řízeních. Na webu Lesů ČR (ZDE) se všichni dočtou, jak s ním pracovat, a jak jeho prostřednictvím podat nabídku.

Lesy ČR spravují 968 honiteb. V lednu podnik zveřejnil informace k chystaným výběrovým řízením také v časopisech Myslivost a Svět myslivosti.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

Tomáš Zdechovský byl položen dotaz

Právo na opravu

Věci se dají dát opravit už dnes, ale problém je, že oprava často vyjde stejně nebo skoro stejně jako koupit si novou věc. Tak k čemu pak platit za opravu? Nepřijde vám tento zákon EU zase úplně zbytečný? A když dám věc opravit, jakou, pokud vůbec, na ni pak budu mít záruku? Děkuji za odpověď

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

SÚKL: MUDr. Tomáš Boráň byl jmenován ředitelem Státního ústavu pro kontrolu léčiv

20:48 SÚKL: MUDr. Tomáš Boráň byl jmenován ředitelem Státního ústavu pro kontrolu léčiv

Ředitelem Státního ústavu pro kontrolu léčiv se 1. května 2024 stal MUDr. Tomáš Boráň. Na základě vý…