Lesy Praha: Naše truhlárna vyrábí certifikované výrobky

18. 11. 2020 11:48

Naše truhlárna získala v říjnu letošního roku dva nové certifikáty na své výrobky. Dřevařský ústav (Výzkumný a vývojový ústav dřevařský, Praha, s. p.) nám vydal Osvědčení o shodě výroby pro konstrukční dřevo obdélníkového průřezu a Certifikát výrobku pro konstrukční prvky z masivního dřeva pro nebytové účely.

Lesy Praha: Naše truhlárna vyrábí certifikované výrobky
Foto: Lesy Praha
Popisek: Lesy Praha
reklama

Znamená to, že naše výrobky (prkna, fošny, trámy, ale i pergoly, altány a další prvky) jsou ve stejné kvalitě, jako obdobné výrobky, které se uvádí na trh po celé Evropě a splňují všechny nařízené naše i evropské normy. Při vlastní certifikaci proběhla kontrola technologie pořezu a kontrola technologického postupu další truhlářské výroby. U konstrukčních prvků navíc bylo posuzováno dodržení parametrů stanovených výkresovou dokumentací.

Lesy hl. m. Prahy mají také certifikace spotřebitelského řetězce PEFC C-o-C (Programme for the Endorsement of Forest Certification, chain of custody) a FSC C-o-C (Forest Stewardship Council, chain of custody), které potvrzují, že dodržujeme mechanismus na sledování certifikované suroviny z lesa po konečné výrobky. Tím se zajišťuje, že dřevo, dřevní vlákna a nedřevní produkty lesa, které jsou obsaženy ve výrobcích lze zpětně sledovat až k certifikovaným lesům. Certifikace spotřebitelského řetězce PEFC a FSC poskytují spotřebitelům informaci o tom, že výrobek byl vyroben ze suroviny pocházející z lesů, ve kterých se hospodaří trvale udržitelným způsobem.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Rosatom: Pandemie neměla vliv na výstavbu nových bloků

16:14 Rosatom: Pandemie neměla vliv na výstavbu nových bloků

V uplynulém roce ruská korporace pro atomovou energii Rosatom uvedla do provozu nové bloky v Rusku i…