Lesy Praha: Nový hrádek v Kunratickém lese ochrání dřevěné zábrany

15.08.2017 8:20

Poblíž zříceniny Nového hrádku v Kunratickém lese jsme začali instalovat ochranné dřevěné zábrany. Možná jste si zde již povšimli červenobílých pásek, jež olemovaly valy původního husitského ležení před hradem, který nechal postavit král Václav IV. Husitské valy zachovalé z doby obléhání hradu jsou totiž v posledních letech ničeny nejen přírodními procesy, ale hlavně návštěvníky lesa, především cyklisty, kteří jimi rádi projíždějí. Výstražné pásky v současnosti nahrazujeme estetičtějšími a zároveň bytelnějšími dřevěnými zábranami.

Lesy Praha: Nový hrádek v Kunratickém lese ochrání dřevěné zábrany
Foto: Hans Štembera
Popisek: Praha, logo

Protože husitské valy společně se zříceninou Nového hrádku patří mezi jedinečné pražské památky (Nový hrádek je od roku 1958 prohlášen za kulturní památku České republiky), nechceme jejich postupnému ničení jen tak nečinně přihlížet. Věříme, že zábrany, které zde umisťujeme, přispějí ke zpomalení degradace tohoto hodnotného místa.

Instalaci ochranných zábran kolem husitských valů financuje odbor ochrany prostředí Magistrátu hl. m. Prahy. Bytelné zábrany z dubového dřeva vyrábí truhlárna naší organizace.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

Ing. Marian Jurečka byl položen dotaz

Pomoc občanům

Vážený pane Jurečka, včera jste byl v Superdebatě na CNN Prima News, poraďte a odpovězte mi na otázku, jak mám s rodinou vyžít se 100 korunou na den? Bydlím v podnájmu, na vlastní byt nemám... Vydělávám minimální mzdu stejně jako partnerka....a do toho máme dítě. Pokud jste Muž na svém místě, odpoví...Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Úřad vlády: Premiér Fiala se v Bruselu zúčastní jednání Evropské rady

9:50 Úřad vlády: Premiér Fiala se v Bruselu zúčastní jednání Evropské rady

Předseda vlády ČR Petr Fiala se ve dnech 30. a 31. května zúčastní mimořádného zasedání Evropské rad…