Lesy Praha: Rybí populace je oslabená a náchylná k nemocem. Nejslabší hynou

06.05.2018 19:28 | Zprávy

V některých pražských rybnících se v průběhu jara objevují uhynulé ryby, nejedná se však o důsledek havárie či znečištění vody.

Lesy Praha: Rybí populace je oslabená a náchylná k nemocem. Nejslabší hynou
Foto: Hans Štembera
Popisek: Praha, logo

Rybí populaci každoročně oslabuje zima, během níž mohou ryby přijít nejen o veškeré tukové zásoby, ale také o část bílkovin nezbytných pro správnou obranyschopnost organismu. Proto jsou ryby na jaře náchylnější k tomu, aby podléhaly šířícím se bakteriálním a virovým infekcím, které nastupují spolu s nárůstem venkovních teplot. Největší úhyn ryb jsme prozatím zaznamenali na rybníce Šeberák a na Hostivařské přehradě.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Mgr. Michaela Šebelová byl položen dotaz

Když vám tak záleží na lidech a této zemi

Proč se tak bráníte spolupráci s Babišem, když by to zabránilo tomu, aby se spojil s SPD? A co si myslíte o Motoristech?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Česká pošta: Ministerstvo vnitra vyhlašuje výběrové řízení na generálního ředitele pošty

13:34 Česká pošta: Ministerstvo vnitra vyhlašuje výběrové řízení na generálního ředitele pošty

Nový generální ředitel České pošty musí mimo jiné splnit podmínku několikaleté praxe ve vrcholném ma…