Lesy Praha: Velké teplo trápí i ryby, v Čimickém rybníce jim došel kyslík

04.08.2017 9:17 | Zprávy

Ačkoli celý den tráví ve vodě, vysoké teploty posledních dní dopadly i na ně. V Čimickém rybníce v Čimicích na severu Prahy jsme zaznamenali hromadný úhyn velkého množství ryb (o celkové váze 200 kilogramů).

Lesy Praha: Velké teplo trápí i ryby, v Čimickém rybníce jim došel kyslík
Foto: Hans Štembera
Popisek: Praha, logo

Příčinou byl nedostatek rozpuštěného kyslíku ve vodě, za který je zodpovědné přetrvávající horké počasí. Čím vyšší má voda teplotu, tím méně je v ní kyslíku, Čimický rybník navíc nemá nátok, který by stojatou vodu mohl rozvířit. Rybám tak v teple postupně došel dech.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

MUDr. Jiří Mašek byl položen dotaz

K čemu bude armádě karlovarské letiště?

Neslibovali jste, že peníze na obranu budete využívat efektivně? Na co armáda potřebuje zrovna toto letiště? Kolik to bude stát? Nejen nákup, ale i samotný provoz do budoucna?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

NZM ve Valticích zve na barevný a voňavý letní program

22:03 NZM ve Valticích zve na barevný a voňavý letní program

Jedinečnou příležitost nahlédnout do míst, která jsou běžně nepřístupná, budou mít návštěvníci muzea…