Lesy Praha: Výstava Czech Nature Photo se přesouvá do Pralesa

27.09.2020 18:23

Venkovní výstava vybraných soutěžních fotografií z letošního ročníku fotografické soutěže Czech Nature Photo je od pondělí 21. září k vidění v horním areálu našeho ekocentra Prales ve Kbelích.

Lesy Praha: Výstava Czech Nature Photo se přesouvá do Pralesa
Foto: Lesy Praha
Popisek: Lesy Praha
reklama

Na začátku léta jsme snímky vystavovali v Divoké zahradě Hostivař, nyní si velkoformátové fotografie zvířat i rostlin budou moci prohlédnout také návštěvníci Pralesa. Najdete je na plotě, který ohraničuje zahradu kolem budovy Dřevák.

Soutěž Czech Nature Photo představuje nejlepší snímky přírody fotografů z České republiky a Slovenska. Protože nás spojuje snaha vzdělávat veřejnost v oblasti ochrany přírody i touha ukázat, jak pestrá a velkolepá příroda kolem nás je, stali jsme se v letošním roce jedním z partnerů soutěže.

Fotografové do soutěže přihlásili fotografie pořízené v nejrůznějších částech světa, pro tuto výstavu jsme však vybírali pouze z těch snímků, které zachycují krásu a rozmanitost české přírody. Protože právě naše nejbližší okolí určuje skutečnou podobu a kvalitu našich životů a protože právě naše nejbližší okolí můžeme svými každodenními rozhodnutími nejvíce ovlivnit.

Prohlédnout si můžete i několik fotografií oceněných v různých kategoriích, například snímek Rojení světlušek, který získal třetí místo v kategorii Nejlepší fotografie české přírody podporované právě naší organizací.

Výstava bude na plotě Dřeváku k vidění do konce října. Areál je volně přístupný.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

FN Brno poskytne speciální trauma tým pro záložní nemocnici na výstavišti

21:20 FN Brno poskytne speciální trauma tým pro záložní nemocnici na výstavišti

Podle aktuální epidemiologické situace navyšuje FN Brno počty lůžek. Tento týden je kapacita pro cov…