Lesy Praha: Zástupci Federace evropských obcí vlastnících lesy navštívili Prahu

09.11.2019 15:06 | Zprávy

Prodiskutovat současnost i budoucnost městských lesů v Evropě, to byl záměr říjnové valné hromady Federace evropských obcí vlastnících lesy (Federation Europeenne Des Communes Forestieres, zkráceně FECOF) v Plzni.

Lesy Praha: Zástupci Federace evropských obcí vlastnících lesy navštívili Prahu
Foto: Lesy Praha
Popisek: Lesy Praha

Uspořádalo ji Sdružení vlastníků obecních a soukromých lesů (SVOL), které naši republiku ve federaci zastupuje. Celkem 16 zástupců členských zemí z Francie, Německa, Itálie, Bulharska a Španělska navštívilo během svého třídenního pobytu v České republice i pražské lesy. Představili jsme jim principy udržitelného lesnického hospodaření, jimiž se řídíme při správě lesů hlavního města Prahy, a společně jsme diskutovali o kůrovcové kalamitě i rekreačních funkcích městských lesů. Kromě pražských lesů zástupci federace navštívili také komplex zahrad Petříně, kde jsme rozebírali způsoby správy městských parků.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Dobrý den, mám dotaz, proč je pro vás cesta na summit tak důležitá?

Vždyť ať tam vyjednáte cokoliv, bez souhlasu vlády to bude stejně k ničemu. A proč tak trváte na tom, že musíte být v čele? Já nemám nic proti tomu abyste tam jel, i s tím souhlasím, ale přijde mi, že už to také tlačíte zbytečně až moc na sílu a nevím, zda to je k něčemu a čemu dobré. Jana

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Lesy ČR: Obnovy na vrcholu vyhlídky Ořešník

7:27 Lesy ČR: Obnovy na vrcholu vyhlídky Ořešník

Historické zábradlí, schodiště, lavičky i vrcholový kříž nechaly před sezónou za téměř 90 tisíc koru…