Lesy Praha uklidily podzemní komplexy Obory Hvězda pro netopýry

02.02.2018 19:46

Čistší prostředí pro netopýry, žijící v Oboře Hvězda, zajistili zaměstnanci Lesů hl. m. Prahy, když se u vchodu do tamních podzemních prostor postarali o velký úklid odpadu, který se zde za dlouhé roky nashromáždil.

Lesy Praha uklidily podzemní komplexy Obory Hvězda pro netopýry
Foto: Hans Štembera
Popisek: Praha, logo
reklama

Díky tomu jsme mohli se zástupci ZO ČSOP Nyctalus (Základní organizace Českého svazu ochránců přírody Nyctalus) a Magistrátu hl. m. Prahy projít podzemní komplexy tohoto historického pražského parku. Společně s odborníky na netopýry jsme zde hledali pobytové stropy těchto hmyzožravců, ale ovšem jen tak, abychom je nerušili při zimování. A protože podzemí není volně přístupné veřejnosti, stane se pro netopýry poklidným domovem.

Na základě monitoringu ZO ČSOP Nyctalus již víme, že Obora Hvězda je domovem hned několika druhů netopýrů, a to netopýrů rezavých, ušatých, parkových a večerních. Ti však v současné chvíli hibernují a šetří svou energii na nadcházející jaro, kdy se pustí za potravou parků a ulic velkoměsta.

V péči o pražskou přírodu spolupracujeme s mnoha odbornými organizacemi a spolky. Společnými silami se snažíme zachovat její co největší druhovou rozmanitost, a tak se v pražských lesích můžete setkat například s torzy starých stromů, které zde necháváme nejen pro netopýry, ale i pro nesčetné druhy bezobratlých živočichů, na které jsou zase vázány další živočišné druhy. Spolupracujeme také na vyvěšování nových a čištění stávajících ptačích budek, čímž se daří zvyšovat možnosti hnízdění pro dutinové ptačí druhy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Plzeňský Prazdroj: Radegast Ratar je na čepu, zdravotníci mají první pivo na nás

17:11 Plzeňský Prazdroj: Radegast Ratar je na čepu, zdravotníci mají první pivo na nás

Fanoušci hořkého piva se dočkali. Radegast Ratar, výčepní speciál z nošovického pivovaru, dorazil v …