Letiště Praha: Croatia Airlines zahájila sezónní lety na lince Praha – Split

29.06.2021 7:34

Letecká společnost Croatia Airlines v sobotu 26. června 2021 vypravila svůj první let na nové sezónní lince mezi Prahou a Splitem.

Letiště Praha: Croatia Airlines zahájila sezónní lety na lince Praha – Split
Foto: Archiv
Popisek: Letiště Praha - logo

Na inauguračním letu z chorvatského Splitu přiletělo letadlo typu Bombardier Dash 8 s registrací 9A-CQA a již tradičně ho na Letišti Václava Havla Praha přivítala vodní slavobrána.

Anketa

Vadí vám Zemanův výrok, že transsexuálové jsou mu odporní?

3%
95%
hlasovalo: 20772 lidí

Společně s posádkou, zástupci dopravce a Letiště Praha tak byla nová linka včera večer slavnostně zahájena. Nové přímé spojení mezi oběma městy, které nabídne cestujícím rychlé a komfortní spojení do turisticky oblíbeného Chorvatska, bude dopravce nabízet každou sobotu až do poloviny září letošního roku. Na lince bude aerolinka nasazovat rovněž Airbus A319.

Všichni cestující navíc na prvním letu z Prahy do Splitu obdrželi poukaz v hodnotě 30 EUR, který mohou uplatnit při nákupu další letenky na let společnosti Croatia Airlines.

Cestující si budou moci zakoupit zpáteční letenky za zaváděcí ceny od 3.540 korun výhradně na webových stránkách dopravce www.croatiaairlines.com nebo www.m.croatiaairlines.hr. Zaváděcí ceny obsahují letištní taxy, manipulační poplatky, jedno odbavené zavazadlo zdarma (max. 23 kg) a palubní servis během letu. Letenky lze rezervovat online a na lety se vztahuje možnost sbírat za ně míle do věrnostního programu.

„Díky zavedení přímých mezinárodních letů mezi Prahou a Splitem získají turisté z České republiky ještě lepší způsob dopravy do chorvatské části Středomoří a tím i přístup k přírodnímu, kulturnímu a historickému dědictví Chorvatska,“ uvedl Slaven Žabo, obchodní ředitel Croatia Airlines.

Od června do srpna letošního roku bude společnost Croatia Airlines létat z Chorvatska do 18 evropských měst na celkem 19 letišť, odkud bude možné pokračovat do dalších destinací po celém světě díky spolupráci Croatia Airlines s partnerskými leteckými společnostmi ze sdružení Star Alliance a dalšími dopravci.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Moravskoslezský kraj: Poskytovatelé sociálních služeb dostanou o kraje přidáno

17:05 Moravskoslezský kraj: Poskytovatelé sociálních služeb dostanou o kraje přidáno

Všechny kraje v republice se potýkají s nedostatkem financí na provoz sociálních služeb. V Moravskos…