Letiště Praha: Luke Air představila Airbus A330, který bude nasazovat na charterové lety Čedoku z Prahy

21.06.2021 15:16

Cestovní kancelář Čedok, česká obchodní značka s dlouhou historií v oblasti cestovního ruchu, a společnost Luke Air, nová obchodní značka italského leteckého dopravce Blue Panorama Airlines, představily na Letišti Václava Havla Praha druhé ze tří letadel Airbus A330-200, kterým budou provozovat dálkové lety.

Letiště Praha: Luke Air představila Airbus A330, který bude nasazovat na charterové lety Čedoku z Prahy
Foto: Archiv
Popisek: Letiště Praha - logo

Po více než 20 letech, kdy aerolinka provozovala pravidelné i charterové dálkové trasy letadly Boeing 767-300, zahájila v roce 2020 program obnovy flotily s cílem zefektivnit a zmodernizovat strojový park a dosáhnout tak výrazného zvýšení pohodlí cestujících.

Druhé ze tří letadel Airbus A330-200 bude bázováno na Letišti Václava Havla Praha, odkud bude od října 2021 operovat dálkové lety pro cestovní kancelář Čedok. Tento Airbus nabízí 12 sedadel v business třídě, která lze sklopit až do vodorovné polohy, a 277 sedadel v ekonomické třídě.

Hlavní skupina charterových letů, jejichž provoz bude odstartován se začátkem platnosti zimního letového řádu, tj. v říjnu 2021, bude směřovat do měst Nosy Be (Madagaskar), Punta Cana (Dominikánská republika), Santa Clara (Kuba), na Zanzibar (Tanzanie) a na Maledivy.

Letoun se v Praze představil v novém průlomovém livery v podobě unikátního maskovacího vzoru a vysoce inovativním designu bořícím hranice – zcela bez ostrých hran, jen s oblými okraji. Vzor je ručně malovaný v nové exkluzivní barevné kombinaci okrové a nebesky modré, které doplňuje bílá. Letadlo Airbus společnosti Luke Air provozované leteckým dopravcem Blue Panorama Airlines prošlo i renovací kabiny, ve které nyní najdete kožená sedadla v modré barvě s okrovým prošíváním, tedy v barevné kombinaci rezonující s barvami livery a uniforem posádky. Jedná se o výraznou vizuální charakteristiku všech letadel v korporátních barvách společnosti Luke Air.

Anketa

Je dobře, aby byly děti pod 16 let očkovány proti covidu-19?

13%
82%
hlasovalo: 7142 lidí

V souladu s plány na zvýšení pohodlí cestujících a snížení emisí CO2 byl vybrán moderní palubní zábavní systém, jehož multimediální obsah si mohou cestující přehrávat přes Wi-Fi připojení na svém mobilním zařízení. Sedadla s odstupem 78 cm mezi jednotlivými řadami ve třídě ekonomy a 198 cm ve třídě business jsou vybavena USB porty pro dobíjení chytrých telefonů či tabletů během letu.

Na všech dálkových letech v délce přes 8 hodin bude 2x zdarma podáváno občerstvení a to v obou cestovních třídách. Ve třídě business bude navíc k dispozici nabídka alkoholických nápojů.

Na akci byli přítomni: Stanislav Zeman, generální ředitel Čedoku, Remo Della Porta, obchodní ředitel společnosti Blue Panorama Airlines a Jakub Puchalský, člen představenstva Letiště Praha, autoři kompozice služeb, které bude společnost Luke Air poskytovat zákazníkům cestovní kanceláře Čedok.

„Jsem velmi rád, že Čedok bude svým klientům nabízet nový způsob cestování do vzdálených exotických zemí letadly Airbus A330-200 provozovaných společností Luke Air ze skupiny Blue Panorama SPA Group. V České republice tak nabídneme v segmentu volnočasových cest nový standard v podobě přímých letů, ideálních letových řádů, širokotrupých letadel a skvělého palubního servisu zajišťovaného česky mluvící posádkou,“ řekl Stanislav Zeman, generální ředitel CK Čedok, a dodal: „Společnost Luke Air bude z Prahy vypravovat lety exkluzivně pro klienty cestovní kanceláře Čedok.“

„Jsme hrdí, že můžeme poskytovat své služby společnosti Čedok a jejím klientům provozováním našeho nového letadla Airbus A330. Pevně věříme v růst českého trhu a potenciál spádové oblasti Prahy, které se po 10 letech vrátí přímé dálkové charterové lety do překrásných destinací vybraných cestovní kanceláří,“ uvedl Remo Della Porta, obchodní ředitel společnosti Blue Panorama Airlines. „Budeme i nadále investovat do zvyšování pohodlí, efektivity a spolehlivosti našich letadel. Vždy jsme otevřeni novým příležitostem jak v rámci Evropy, tak zbytku světa. V budoucnu jsme připraveni poskytnout společnosti Čedok i další letadlo pro středně dlouhé tratě.“

„Dlouhodobě míří tisíce Čechů do Dominikánské republiky, na Zanzibar, na Maledivy i do dalších exotických destinací s přestupem. Nyní mohou díky nové nabídce zájezdů cestovní kanceláře Čedok využít přímé lety z Prahy a cestovat za zážitky do těchto oblíbených míst jednodušeji, pohodlněji a rychleji. U charterových linek ve spolupráci s italskou leteckou společností Luke Air ze skupiny Blue Panorama Airlines, které bude na pražském letišti také bázovat své letadlo, tak vidíme na českém trhu velký potenciál a těšíme se na zahájení spolupráce,“ sdělil Jakub Puchalský, člen představenstva Letiště Praha.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

ÚZSVM: Hrad i podhradí v netradiční sousedské shodě

22:30 ÚZSVM: Hrad i podhradí v netradiční sousedské shodě

Pracoviště ÚZSVM v Jičíně prodalo formou přímého prodeje pozemky o výměře 532 m2 v katastrálním územ…